Zwierzaki i super dzieciaki – wydawnictwo Psychoskok

Zwierzaki i super dzieciaki - wydawnictwo Psychoskok

Share the joy
  •  
  •  
  •  

„Zwierzaki i super dzieciaki”

Zwierzaki i super dzieciaki – żaba, kura mucha, mrówka, krowa, rekin, małpa, bocian, żyrafa – każde dziecko wskaże, choć jedno ulubione zwierze. I o to chodzi, dzięki nawiązaniu do postaci ze świata zwierząt można zainteresować najmłodszych literaturą, zainspirować do czytania opowiadań, wierszy a nawet całych książek. W taki właśnie sposób rodzice kształtują nawyki swoich dzieci – jednym z bardzo pozytywnych i pożądanych jest czytanie. Codzienne wieczorne rytuały przy książce, wspólne oglądanie ilustracji, czy też rozmowa o przygodach bohatera, stanowi doskonały początek do systematycznego sięgania po książki.

"<yoastmark

Co w trawie piszczy ?

Jedną z pozycji, która stanowi doskonały początek do spotkań z literaturą, a następnie pasjonującej rozmowy z dzieckiem jest „Zwierzaki i super dzieciaki” – Tomasza Piekarskiego. Ciekawie dobrane postacie zwierząt, ilustracje, wiersze, rymowanki po prostu raj dla dzieci- małych podróżników, zainteresowanych przyrodą i tym, „Co w trawie piszczy”.

Zwierzaki i super dzieciaki

Zwierzaki i super dzieciaki – wydawnictwo Psychoskok

Mała poręczna książeczka, która zmieści się w torebce, placku, czy wózku. Może być urozmaiceniem nie jednej wyprawy, wyjścia do parku, czy nudnego pobytu w poczekalni.

Krówki, pszczółki i inne zwierzaki

Pozycja pięknie wydana na bardzo dobrej, jakości papierze kredowym z pewnością przypadnie najmłodszych do gustu. Nawiązania do przeróżnych zwierzątek stanowią cały wachlarz skojarzeń ze słowami: „niewielka mrówka”, „szalona krowa”, „groźny rekin” i „pracowita pszczółka”.

"<yoastmark

Tutaj rodzic jest narratorem, który przy okazji może przekierować uwagę dziecka na trudne i ważne tematy. Można poruszyć takie tematy jak: poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialności, radzenia sobie z trudnymi emocjami, czy też akceptacji.

Dzieciaki – czy warto ?

Główni bohaterowie znajdują się w różnych sytuacjach – przyjemnych, czasem trudnych np. wywołujących lęk. Humorystyczny kontekst, przyjemne rymy i optymistyczne zakończenia umożliwiają zmniejszenie poziomu lęku lub niepokoju u dziecka. Dodatkowo mogą nauczyć nowych umiejętności np. radzenia sobie z pominięciem.

Psychoskok

Ciekawe pobudzające wyobraźnie oraz wymagające refleksji wiersze, ilustracje gdzie bohaterowie mają wyraźnie zaznaczone emocje na twarzach, „pyszczkach”, „mordkach”, „buźkach”. To atuty, które z całą pewnością wypływają na moc terapeutyczną książeczki.

Wydawnictwo Psychoskok


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *