Zagubieni w dżungli zagłady – Wydawnictwo Dwukropek 1 komentarz


Share the joy
  • 36
  •  
  •  

Zagubieni w dżungli zagłady – czas na przygodę

Jesienny wieczór. Siadasz w fotelu z kubkiem ulubionego kakao z książką w ręku. W głowie kłębią się myśli – co tym razem przeżyją bohaterowie na kolejnych stronach książki. Czy znów będziesz przeżywał ich wybory, czy tym razem będziesz chciał się znaleźć na ich miejscu… Nie, nie tym razem. Już na pierwszej stronie dowiadujesz się, że bohaterem tej książki jesteś TY!

Wydawnictwo Dwukropek

Zagubieni w dżungli zagłady

Zagubieni w Amazonii

Tym razem na naszej półce pojawiła się książka Wydawnictwa DwukropekZagubieni w dżungli zagłady, autorstwa Tracey Turner. Książka, która w dosłownym znaczeniu wciąga swojego czytelnika w wir akcji. To kolejna książka w naszym zestawieniu, która odbiega swoją formą od klasycznych pozycji, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Pierwsze styczność z książką

Zaczytanie – książki wydawnictwa Dwukropek

Głównym bohaterem książki jesteśmy my. Na początku książki dowiadujemy się w jaki sposób znaleźliśmy się w aktualnej sytuacji. Przed nami staje wielki i groźny świat dżungli amazońskiej. Czy uda nam się przeżyć? Wszystko zależy od wyborów, jakich dokonamy podczas naszej książkowej przygody.

Zagubieni w dżungli zagłady

Dokonaj wyboru – tylko zastanów się dwa razy !

Czy podjęte decyzje pozwolą nam przeżyć i zakończyć przygodę szczęśliwie? Nie jest to takie proste i oczywiste. Dżungla kryje w sobie wiele niebezpieczeństw. Wszystko dookoła ma ochotę nas zjeść.

Książka jak gra komputerowa

Nie udało się nam przejść książki za pierwszym razem. Postanowiliśmy wykąpać się w rzece, co spowodowało, iż głodny Kajman zainteresował się nami. Kolejne podejście zakończyło się naszą śmiercią z powodu ran, których nabawiliśmy się podczas przeprawy przez amazońską dżunglę. Kamil sam stwierdził, że ta książka jest jak gra komputerowa.

Zagubieni w dżungli zagłady

KONIEC – czas zacząć przygodę raz jeszcze

Wybieramy ścieżki, którymi chcemy podążać, podejmujemy aktywności, które przenoszą nas na odpowiednią stronę w książce, aby przekonać się, jakie konsekwencje miał nasz wybór. Z pewnością będziemy rozpoczynać tę przygodę przyjemniej kilka razy, nim uda nam się ukończyć szczęśliwie podróż po dżungli zagłady.

Nie tylko przygoda

„Zagubieni w dżungli zagłady” oprócz garści adrenaliny i przygody niesie ze sobą również spory bagaż wiedzy. Na poszczególnych stronach poznajemy fakty dotyczące obszaru Amazonii. Pozyskujemy najważniejsze dane o florze i faunie tego obszaru. Spotkamy ludzi mieszkających wśród wód Amazonii. Uczciwie trzeba przyznać, że ten sposób przekazywania wiadomości – między kartami naszej książkowej podróży – bardzo przypadł nam do gustu.

Zagubieni w dżungli zagłady

Wiedza- przeplata się między stronami przygody

Jakby tego było mało, dzieciaki mogły też poznać podstawowe zasady i techniki przeżycia. Co prawda w okrojonym i bardzo podstawowym zakresie, ale dzieciom więcej nie potrzeba.

Czy warto wejść do dżungli?

Zdecydowanie tak. Zagubieni w dżungli zagłady to książka, przy której może się bawić cała rodzina. My tak właśnie podeszliśmy do tej pozycji. Była to swoista gra, w której każdy może brać udział. Dzieci jako bohaterowie, którzy dokonują wyborów, a rodzic jako narrator budujący atmosferę.

Wydawnictwo Dwukropek

Niesamowita Amazonka – Zagubieni w dżungli zagłady

Czy czegoś nam brakowało w tej książce? Brakowało nam zdjęć zwierząt czy roślin wspominanych podczas naszej przygody. Gdy atakował nas Kajman, czy kusiły nas dorodne owoce, zabrakło nam bodźca wzrokowego, który mógł by spotęgować doznania. Nie chodzi o to, by cała książka była wydana na papierze kredowym w kolorze, ale warto pomyśleć, aby strony zawierające rysunki i opisy miejsc były zastąpione zdjęciami z prawdziwej dżungli amazońskiej.


Share the joy
  • 36
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Zagubieni w dżungli zagłady – Wydawnictwo Dwukropek

  • mądry

    Przeszedłem za 2 razem, ale ja mam 35 lat i jestem trochę „doświadczony” w tych tematach, ale polecam wszystkim spragnionym przygód (można się wiele dowiedzieć)