Rodzinna Wysoka 10 komentarzy


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Rodzinna Wysoka w Pieninach

Nasz pobyt w Pieninach powoli dobiegał końca. Ostatniego wolnego dnia przed powrotem zamierzaliśmy ruszyć na rodzinny szlak w górach aby zwiedzić wąwóz Homole. Pogoda dopisywała. Kamil był bardzo podekscytowany wyprawą, koniecznie chciał iść wyżej – na Wysoką. Nasza grupa jednak, ze względu na to, że wyjazd był dość intensywny, planowała raczej spokojny spacer. O samym wąwozie nie będę się rozpisywał, wszelkie informacje znajdziecie pod tym linkiem – https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%85w%C3%B3z_Homole.

wysoka pieniny mapa

Szlak Wysoka. Źródło mapy: mapa-turystyczna.pl

Ruszyliśmy z parkingu znajdującego się zaraz przy wejściu do rezerwatu Homole. Ludzi było dość dużo jak na okres sylwestrowo/noworoczny. Zdecydowanie była to zasługa dobrej pogody, jaką zastaliśmy w tym dniu na szlaku. Pieniny znów stanęły dla nas otworem. Sam wąwóz zimą nie prezentuje się tak okazale, jak to ma zapewne miejsce latem czy na wiosnę. Jakoś do tej pory omijaliśmy w tym czasie Pieniny, wybierając inne pasma górskie.

Homole w Pieninach

Homole

Sam wąwóz pokonaliśmy dość szybko i doszliśmy do pierwszego miejsce postojowego. Humory dopisywały całej drużynie. Powoli w naszych głowach zaczął się rysować plan wejścia na Wysoką. Zdania w grupie były podzielone. Nie każdy miał ochotę na podejmowanie kolejnego wyzwania w Pieninach. Wszyscy ruszyliśmy jednak dalej i doszliśmy do bazy namiotowej „Pod Wysoką”.

Homole pieniny

W drodze na Wysoką w Pieninach

Wysoka – Atak szczytowy tylko dla śmiałków

Tu podjęliśmy męską decyzję co do dalszych losów naszej wyprawy. Rozdzieliliśmy się. W dalszą podróż, zdobywać Pieniny i szczyt Wysokiej, ruszyła nasza czwórka oraz niezłomna Zosia z mamą – w sumie troje dorosłych wraz z trójką dzieci. Reszta załogi wróciła, by poszukać innych atrakcji na resztę tak pięknie zapowiadającego się dnia.

Wysoka

Homole

Ruszyliśmy w górę, pokonując, z pewnym mozołem, kolejne przewyższenia. Na polanie pod Wysoką zrobiliśmy sobie przerwę na ciepły posiłek. Stwierdziliśmy, że obiad i Pieniny to dobre połączenie. Ruszyliśmy dalej w drogę. Tym razem trasa zrobiła się dość śliska, a od skrzyżowania ze szlakiem niebieskim było też naprawdę stromo.

Posiłek na krańcu wąwozu Homole

Posiłek na krańcu wąwozu Homole

Rodzinny szlak w górach zmienił się na chwilę w szlak typowo górski. Oczywiście zmartwienie pojawiało się tylko na twarzach rodziców. Dzieciaki, a szczególnie Kamil, miały niezłą frajdę. Po pokonaniu ślizgawki odbiliśmy ze szlaku w kierunku Królowej Pienin.

Wysoka - Pieniny

Na szczycie – Wysoka Pienina

Alicja powoli zaczęła marudzić z powodu zmęczenia. Nie powiem, moje płuca też wysiadały po ciągłej gonitwie za Kamilem, który tego dnia miał w sobie niespożyte pokłady energii.

Wysoka zdobyta

Dotarliśmy na szczyt! Zastaliśmy przepiękne widoki. Podczas zdobywania tego szczytu w ramach projektu KGP nie mieliśmy takiego szczęścia do pogody.

Wysoka

Pieniny – Wysoka

Zrobiliśmy zdjęcia, posililiśmy się czekoladą i zeszliśmy. Robiło się już dość późno, chcieliśmy zdążyć na dół przed zmrokiem. Dziewczyny zaczęły lekko się bać, ale przecież maszerowały z prawdziwym facetem – swoją drogą ciągle zastanawiam się czemu to ich nie przekonywało.

Wysoka 31

Pieniny – Wysoka

Doszliśmy do głównej części wąwozu. Zapadł już zmrok, w ruch poszły latarki. Ostatni około godzinny odcinek trasy pokonaliśmy po ciemku. Udało się nam bezpiecznie dotrzeć do parkingu. Radość ze zdobycia Królowej Pienin była naprawdę duża!

Wysoka - piękne widoki

Nagroda na szczycie Wysokiej

Wróciliśmy na kwaterę zmęczeni, ale szczęśliwi. Kolejny rodzinny szlak w górach został zaliczony. Jutro już czas wracać do domu. Królowa Pienin na zakończenie cudownego pobytu w górach to dla naszej paczki piękna wisienka na torcie.

 

Zachód słońca - Wysoka

Zachód słońca – Wysoka


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 komentarzy do “Rodzinna Wysoka