Wysoka Kopa 1 komentarz


Share the joy
  • 19
  •  
  •  

Wysoka Kopa – najwyższy szczyt Gór Izerskich

Wysoka Kopa – najwyższy szczyt Gór Izerskich w masywie Wysokiego Grzbietu miał być ostatnią perełką przed zdobyciem ostatniego szczytu zaliczanego do Korony Gór Polski. Wybraliśmy się do Jakuszyc.

Jakuszyce

Wysoka Kopa – Jakuszyce

Tam naprzeciwko CPN znajduje się duży parking położony zaraz przy szlaku czerwonym rowerowym – Szlak Radiowej Jedynki. Jest to idealna droga do rodzinnego wędrowania. Szeroka droga pnie się powoli do góry prowadząc nas przez las.

Izery

Wysoka Kopa – Izery

Wysoka Kopa miło, że jest zaliczana do Korony Gór Polski, to nie prowadzi na ten szczyt żaden znakowany szlak. Mimo, to bez problemu traficie na ten szczyt.

Wysoka Kopa szlak

Przed szczytem

Dochodzimy do kolejnego punktu – Rozdroże pod Cichą Równią. Tu robimy przerwę na obiad. Jak zawszę rozstawiamy nasz zestaw do gotowania i raczymy się pomidorówką. Po odpoczynku ruszamy dalej w drogę w kierunku kolejnego charakterystycznego punktu – Rozdroże pod Izerskimi Garbami. Z tego miejsca można iść dalej celem zwiedzenia Kopalni Kwarcu Stanisław my nie dochodzimy do tego miejsca tylko skręcamy ze szlaku na drogę pnącą się ku kurze.

Razem na szczycie – Wysoka Kopa

Droga oznakowana jest kolorem czerwonym. Po jakiś 20 min wychodzimy na drogę prowadzącą z Wiaty Turystycznej. Idziemy nią dalej napotykając co jakiś czas oznaczenia stworzone przez turystów. Po kolejnych 20 min dochodzimy do szczytu. Raczymy się widokami oraz kanapeczkami o ruszamy w drogę powrotną. Mimo łatwego szlaku droga daje się we znaki naszym dzieciom. Cała wycieczka, to prawie 15 km więc odczuwają już trudy wyprawy.

Wysoka Kopa Góry Izerskie

Razem na szlaku

Docieramy do parking. Jeszcze tylko pieczątki z restauracji która znajduje się powyżej parkingu i można wracać do naszej bazy wypadkowej.


Share the joy
  • 19
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *