W góry! – Piotr Karski

W Góry - Piotr Karski

Share the joy
  • 33
  •  
  •  

W góry! – Piotr Karski – inspiracja do wspólnego wędrowania

Aby wzbudzić zainteresowanie naszych dzieci literaturą, nie wystarczy im tylko pokazać książkę. Trzeba znaleźć ciekawy dla nich temat, rozpocząć dyskusję, a następnie im ją podać. Nasze wspólne wędrowanie jest doskonałą okazją do tego, aby zainteresować nasze pociechy książkami. Tu z pomocą przyszła nam niebanalna pozycja stworzona przez Piotra Karskiego – „W Góry!”.

Recenzja książki dla dzieci

Dedykacja dla Alicji

Z dziećmi w góry – wspólnie na dywanie

W dobie wszechobecnej elektroniki zainteresowanie dzieci książką to wyzwanie. My postanowiliśmy zacząć od pozycji tematycznej. Zależało nam, aby obszar wiedzy prezentowany w książce był już dzieciom znany, tak aby nie musiały odkrywać go zupełnie od nowa

Recenzja książki W Góry

W Góry – Piotr Karski

Pozycja „W Góry!” Piotra Karskiego to książka, która pozwala na wspólne czytanie, oglądanie i wypełnianie, zgodnie z dziecięcą wyobraźnią. Książka inspiruje do wspólnych dyskusji o naszych rodzinnych wyprawach. Oprócz własnych pomysłów, jakimi mogą wykazać się dzieci wspólnie z rodzicami, „W Góry!” zawiera cenny materiał dydaktyczny: mapy świata, nazwy zwierząt, roślin, opisy zjawisk atmosferycznych, nazwy szczytów i przemian zachodzących w przyrodzie. To wszystko, co najważniejsze zaprezentowane jest w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika.

W Góry! – Czy to na pewno jest książka?

W trakcie wspólnego czytania wypełnialiśmy plan wycieczki. Przykładowy początek planu dnia podsuwa dzieciom pomysł, jak w ogóle zabrać się do zaplanowania swojego czasu, wycieczki, przedsięwzięcia. Jako mama i pedagog uważam ten temat za bardzo przydatny w nauce dzieci jednej z umiejętności społecznych: planowania i organizacji własnego czasu. Co ważne, w tej pozycji nie jest ona szablonem. Każde dziecko może tak naprawdę stworzyć swoją indywidualną pozycję. Nie ma ograniczeń – możemy używać farb, kredek, wycinanek, flamastrów itp. Niepowtarzalność i wyjątkowość tej pozycji buduje fantazja i kreatywność naszych dzieci.

Górski dom - W Góry

W Góry – Piotr Karski

Dziennik pogody to mobilizacja do systematyczności, nauka, czym jest i co wskazuje barometr oraz konsekwencja w wykonaniu zadań do końca. Budowa domowego barometru czy próba stworzenia stalaktytów – to zadania, których efekt będzie trwał nawet po odłożeniu książki na półkę. W tak zróżnicowanej pod względem tematycznym publikacji – każda strona odkrywa przed młodymi czytelnikami i ich rodzicami obszar tematyczny, który można poznać jeszcze lepiej niż dotychczas.. Tu nie ma jak się nudzić. Z łatwością znajdziemy temat, który w danej chwili będzie stanowił punkt zaczepienia do wspomnień lub planowania nowych wyzwań.

W Góry - Piotr Karski

W Góry – Piotr Karski

Nie sposób również pominąć wartości kulturowej książki: góralski dom, zabawki małych górali, tradycyjny góralski strój, parzenice, tunika z imperium Wari czy hafty Indian Otomi. To tylko niektóre tematy, interesujące dla naszych dzieci. Podczas twórczego malowania zadawały pytania dodatkowe.

Czy warto wejść „W Góry!” Piotra Karskiego

Gdy w rodzinie pojawiają się dzieci, rodzice początkowo mogą odczuwać brak czasu na czytanie jakiejkolwiek literatury. Nawet relaks nie kojarzy się z książką, tylko chwilą drzemki w ciągu dnia lub chwilą tylko dla siebie. Z chwilą kiedy dzieci dorastają, pojawia się znów czas na czytanie. Mamy więc fantastyczne możliwości inspirowania dzieci do sięgania po książki. Wspólne wyjście do biblioteki, czas wolny spędzony na przeglądaniu ilustracji, czytanie na głos i szeptem, oglądanie okładek i uzupełnianie książek tematycznych zgodnie z zainteresowaniami dziecka to idealna forma na spędzanie czasu razem i budowanie rodzinnej więzi.

W Góry - Piotr Karski

W Góry – Piotr Karski

Książkę Piotra Karskiego – W Góry! –  polecam nie tylko rodzinom, które spędzają czas na górskich wędrówkach z dziećmi. Uważam, że książka Piotra stanowi nie tylko wartość twórczego wypełniania stron niedokończonych przez dziecko, ale zawiera materiał edukacyjny inspirujący do myślenia i długich rozmów z rodzicami – tak ważnych podczas rodzinnego wędrowania.


Share the joy
  • 33
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *