TREK. Od marzenia do przygody – Wydawnictwo Agora


Share the joy
  • 8
  •  
  •  

TREK. Od marzenia do przygody – nasza recenzja

Przychodzi wieczór. Siadasz na kanapie, przy Tobie rozkłada się pies. Za oknem prószy już pierwszy śnieg, kaloryfer powoli rozgrzewa powietrze w salonie. Otwierasz książkę, zaczynasz czytać….

Wydawnictwo Agora

Trek – od marzeń do przygody – wydawnictwo Agora

TREK. Od marzenia do przygody, wydawnictwa Agora, to  książka dla wszystkich kochających piesze wędrówki, treking w górach, ale i dla tych którzy jeszcze nie doświadczyli tego magicznego uczucia wolności na szlaku. Pozycja jest godna polecenia dla wszystkich marzycieli, którzy zaczynają planować wyprawy małe, krótkie, jak i te bardziej wymagające.

Wydawnictwo Agora

Zawartość książki – Trek

Książka to swoisty przewodnik, lina asekuracyjna, którą na końcu trzyma Mateusz Waligóra. Autor poprzez swoją wędrówkę, w kolejnych rozdziałach prowadzi czytelnika strona po stronie do celu.  Na pewno warto w tym miejscu wspomnieć, że nie jest to poradnik z cyklu – marketingowe gadanie. Mając już pięcioletnie doświadczenie w trekkingu możemy powiedzieć, że zawartość merytoryczna publikacji szacuje się na wysokim poziomie. Mateusz stworzył książkę, która jest rzeczowym poradnikiem.

TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu - wydawnictwo Agora

TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

Pozycja  zawiera coś jeszcze niż tylko zestaw dobrych rad z podziałem na sekcje tematyczne. Przeczytamy w niej o  trzech przygodach z trasy, które spotkały Mateusza – każda z nich, to tak naprawdę opis tego, co może nas spotkać na wyprawie. Osobiste doświadczenia autora, to dzielenie się doświadczeniem, oraz cytatami, które mają głębszy przekaz.

Co znajdziemy w środku ?

Sama publikacja podzielona jest na działy  dotyczące przygotowania do marszu na szlaku, a także opis wymaganego wyposażenia. I tu trzeba przyznać, że Mateusz nie podszedł do tematu jak młody gniewny z kartą płatniczą rodziców. Nie znajdziecie tu setek stron z opisem sprzętu trekingowego sugerujących, że wszystko to jest Ci potrzebne.  Dowiesz się, co tak naprawdę może Ci się przydać, a co stanowić będzie tylko dodatkowy balast. Ostatecznie wyboru dokonujesz Ty sam. Na kartach książki otrzymujesz fachową instrukcję, wiedzę i różnorodne możliwości. Wszystko to okraszone zdjęciami, ilustracjami które świetnie obrazują omawiane w danej części zagadnienie.

Zawartość książki - TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

Jednym z ciekawszych rozdziałów dla mnie był ten obrazujący najciekawsze kierunki trekkingu w Europie i nie tylko:

  • Uznawany za najtrudniejszy szlak trekkingowy w Europie GR20,
  • Szlak na najwyższą górę na ziemi Chimborazo w Ekwadorze
  • Ogromnej długość szlak Pacific Crest Trail w USA, którego przejście może zająć od 6 do 8 miesięcy,
  • I jeszcze kilkanaście…
TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

Dla mnie, to dział, który może stanowić inspirację na kolejne wyprawy, ale również może stać się listą – TO DO dla ambitnych.

Wydawnictwo Agora

TREK. Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu

Czy warto mieć tą książkę w swojej bibliotece? Uważam-zdecydowanie tak. Z pewnością pozwoli ona przetrwać czas, kiedy aktualnie nie możesz sobie pozwolić na wyjazd. W domu możesz delektować  się pięknymi widokami na przepięknych fotografiach autora, a sama lektura  może dać nam pewność, że planowanie kolejnej wyprawy będzie  przyjemnością.


Share the joy
  • 8
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *