Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach – rodzinne wyprawy 1 komentarz

Spacer w koronach drzew

Share the joy
  • 14
  •  
  •  

Ścieżka Koronami Drzew

Podczas ostatniego pobytu w Czechach pojawiła się okazja, aby zobaczyć najnowsze dzieło naszych sąsiadów – piękną wieżę widokową o adekwatnej nazwie – Ścieżka Koronami Drzew, położoną w miejscowości Janské Lázně.

ścieżka w koronach drzew karkonosze

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach

Wykorzystując dzień poświęcony na regenerację po dwóch intensywnych dniach spędzonych z dzieciakami na szlaku, ruszyliśmy z naszego kempingu położonego w Szpindlerowym Młynie do miejscowości Janské Lázně. Dzieciaki zdecydowanie chciały odpocząć od trudów wędrówki i planowały spędzić ten dzień inaczej. My zresztą też chcieliśmy zobaczyć to miejsce na własne oczy. Jakby nie było, Ścieżka Koronami Drzew to temat gorący wśród góromaniaków.

Ścieżka koronami drzew – Czas na zwiedzanie

Na parking docieramy około dwunastej – już jest pełno. Czekamy jakieś 15 minut, aby móc wjechać na parking. Przed nami, jak się okazało, była jeszcze 20-minutowa kolejka do kasy biletowej. Ścieżka Koronami Drzew cieszyła się tego dnia dużym zainteresowaniem ze względu na dobre warunki pogodowe.

Ścieżka w koronach drzew cennik

Cennik – Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach źródło – http://www.stezkakrkonose.cz/pl/

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach to pierwsza taka konstrukcja położona blisko naszej granicy. Trzeba tu wspomnieć, że nie jest to jedyny taki obiekt po czeskiej stronie. Jak wiemy, nasi sąsiedzi w przeciwieństwie na nas bardzo dbają o rozwój turystyki. Świadczy o tym chociażby fakt, że ścieżka w całości jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z wózkami. Jeśli podróżujesz z psem, to, jak to bywa w Czechach, nie musisz się martwić, że nie zwiedzisz ciekawego miejsca. Przy wejściu na nasze czworonogi czekają budy z miskami pełnymi wody.

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach

Spacer w koronach drzew

Ścieżka Koronami Drzew zawiera wiele ciekawych miejsc interaktywnych oraz jako jedyna na świecie prowadzi zwiedzających również do podziemia, gdzie prezentowana jest interaktywna wystawa przedstawiająca mikroświat gleby.

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach źródło - http://www.stezkakrkonose.cz/pl/

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach źródło – http://www.stezkakrkonose.cz/pl/

Prócz widoków i ciekawej konstrukcji kolejną dużą atrakcją jest zjeżdżalnia umiejscowiona w samym centrum wieży, prowadząca z górnej platformy wieży na dół. Przyznać trzeba, że atrakcja ta warta jest czekania w kolejce po bilet – zjeżdżalnia jest dodatkowo płatna.

Zjeżdżalnia na wieży

Zjeżdżalnia na wieży

Sam nie mogłem się oprzeć pokusie i zjechałem razem z dzieciakami – polecam. Na końcu naszej wycieczki wchodzimy do budynku głównego, gdzie możemy zakupić pamiątki lub w dość obszernej stołówce zjeść obiad.

Czy warto tu przyjechać?

Ścieżka Koronami Drzew to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. Jeśli mieszkasz blisko granicy, to jest to idealne miejsce do zboczenia podczas sobotniego czy niedzielnego popołudnia. Jeśli natomiast masz w góry tak daleko jak my, to warto odwiedzić to miejsce przy okazji dłuższego pobytu w tej części Karkonoszy.

Na szczycie wieży widokowej

Na szczycie wieży widokowej

Zarówno dzieciaki, jak i Wy z pewnością będziecie zachwyceni tym miejscem i będziecie tu wracać, aby zobaczyć, jak zmienia się krajobraz zależnie od pory roku.

Godziny otwarcia

Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach źródło – http://www.stezkakrkonose.cz/pl/

 


Share the joy
  • 14
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Ścieżka Koronami Drzew w Karkonoszach – rodzinne wyprawy