Książki dla dzieci

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego na blogu o podróżach pojawiła się zakładka zawierająca recenzje książek dla dzieci i co wspólnego ma ona z naszymi wyprawami. Wbrew pozorom – bardzo wiele. Wyobraź sobie długą podróż, daleką od miejsca zamieszkania, kolejne godziny spędzone we wnętrzu samochodu lub pociągu. Na końcu tej podróży czeka emocjonująca przygoda, ale zanim przyjdzie nam jej zakosztować, trzeba zapełnić czymś czas jazdy i poskromić dziecięcą niecierpliwość. To nie bywa łatwe i każdy próbuje znaleźć na to własny sposób. Jedni słuchają muzyki, inni grają w mini gry, jeszcze inni sięgają po odtwarzacze multimedialne. My podczas podróży preferujemy książki i staramy się rozwijać w naszych dzieciach pasję do czytania. Zachęcamy do tego również Ciebie, wybierz dla swoich pociech ciekawe książki dla dzieci i przekonaj się, jak wiele korzyści przyniesie to Twojemu dziecku.

Korzyści czytania książek przez dzieci

Czytanie znakomicie wpływa na rozwój najmłodszych. Pomaga rozwijać wyobraźnię, edukuje, uczy myślenia, a przy tym wpływa pozytywnie na koncentrację i pamięć. Dziecko, które obcuje z książkami, łatwiej przyswaja zasady ortografii i gramatyki, wyrabia w sobie nawyk czytania i pozyskiwania wiedzy. Warto czytać dziecku, czytać z dzieckiem i zachęcać dziecko, aby czytało samodzielnie, kiedy tę zdolność już posiądzie, dlatego każdej fascynującej podróży towarzyszyć powinna interesująca lektura. Jesteśmy szczęśliwi, że w dzieciach zaszczepiamy nie tylko miłość do podróży i naszego pięknego kraju, ale także do czytania książek. Każda opowieść jest przecież drzwiami do nowego świata i nowej przygody, jest również źródłem wiedzy o Ziemi i zamieszkujących ją ludziach.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest fakt, aby wybierać wartościowe książki dla dzieci. Nieustannie pojawiają się kolejne zapowiedzi i premiery książek dla młodego czytelnika, a kolejne wydawnictwa przedstawiają intrygujące propozycje, kusząc barwnymi okładkami. To całkowicie zrozumiałe, że spośród dostępnych na rynku książek trudno wyselekcjonować te najlepsze i najciekawsze. Chcemy Ci w tym pomóc, dlatego stworzyliśmy na blogu dział recenzji, miejsce, gdzie będziemy zamieszczać nasze opinie na temat przeczytanych książek oraz polecać te, które naszym skromnym zdaniem sprawdzą się jako lektura w podróży i nie tylko.

Recenzje książek dla dzieci

O jakich książkach będziemy pisać? Najprościej mówiąc – o różnych. Na blogu znajdą się recenzje książek dla dzieci, po które z przyjemnością sięgnęły nasze maluchy: Alicja i Kamil. Będą to zarówno bajki i opowieści, jak i książeczki dla najmłodszych związane z podróżowaniem i geografią Polski. Dzięki naszym recenzjom książek zyskasz nie tylko inspiracje, co czytać z własnymi pociechami na co dzień, co zabrać ze sobą w dłuższą podróż, ale także wiele pomysłów na interesujące wycieczki, kreatywne zabawy oraz pasjonujące zajęcia przybliżające historię i tradycje naszej ojczyzny. Zachęcamy do odwiedzania naszego działu z recenzjami. Mamy nadzieję, że dzięki nim wybierzesz interesujące książki dla dzieci i przekonasz się, w jak łatwy sposób można połączyć miłość do książek i podróży. Zapraszamy!