Recenzja latarki czołowej Mactronic VIZO RC 5 komentarzy


Share the joy
 • 19
 •  
 •  

Latarka czołowa Mactronic VIZO RC

Od kiedy zaczęliśmy poruszać się po szlakach po zmroku dostrzegliśmy słabości i minusy naszego sprzętu odpowiedzialnego za oświetlanie szlaku. Do tej pory czołówki traktowaliśmy, jako sprzęt na wypadek „W”.

Lekka jak piórko Mactronic VIZO RC

Lekka jak piórko Mactronic VIZO RC

Z dziećmi nie poruszaliśmy się nigdy po zmroku i sami staraliśmy się trzymać tej zasady. Ostatnie nasze wypady w Karkonosze i Beskidy zmusiły nas do zweryfikowania posiadanego sprzętu, otóż do schroniska wchodziliśmy szlakiem po zmroku. Czy nasze latarki wytrzymają pod względem technicznym? Czy zdołają oświetlić szlak na tyle, aby nie przeoczyć żadnego ważnego oznaczenia?

Mactronic VIZO RC

Latarka czołowa Mactronic VIZO RC – zdjęcie ze strony eLatarka.pl

Te i wiele innych pytań zadawaliśmy sobie zabierając dotychczasowy sprzęt oświetleniowy. W rezultacie można stwierdzić, że to nie tylko kwestia wygody, komfortu, ale też bezpieczeństwa. Właśnie bezpieczeństwo stanowi najważniejszy aspekt podróżowania, wchodzenia lub schodzenia ze szlaku na wypadek, gdy zastanie nas zmrok.

Lekka jak piórko Mactronic VIZO RC

Lekka jak piórko Mactronic VIZO RC

Szczególny wymiar i znaczenie ma dobra latarka, kiedy zabieramy ze sobą dzieci. Po takich nocnych wejściach i rozważaniach pojawił się ważny cel – niezawodny, łatwy w użytkowaniu, zapewniający poczucie bezpieczeństwa ( bardzo dobrej widoczności) sprzęt oświetleniowy.

Sztuka wyboru

Z pomocą przyszli nam fachowcy. Jako, że sami nie posiadaliśmy do tej pory stosownej wiedzy udaliśmy się do specjalistów z eLatarka.pl. Na początku ekipa zapoznała się z profilem naszej działalności oraz omówiliśmy nasze potrzeby bazujących na naszych ostatnich wyprawach. Po poznaniu naszych potrzeb padł wybór na latarkę czołową Latarka czołowa Mactronic VIZO RC.

Mactronic VIZO RC na szlaku

Mactronic VIZO RC

Mactronic, to wrocławski producent specjalistycznego sprzętu oświetleniowego. Seria VIZO, to nowość w gamie latarek czołowych tego producenta. Nas z pewnością przekonała aluminiowa obudowa oraz sposób zasilania tego sprzętu. Razem ze specjalistami ze eLatraka.pl doszliśmy do wniosku, że tradycyjne zasilanie bateryjne w naszym przypadku nie ma uzasadnienia. Na każdej wycieczce towarzyszy nam przynajmniej jeden power bank, a latarka czołowa Mactronic VIZO RC zasilana jest przez akumulator, który możemy ładować za pomocą kabla MicroUSB.

Mactronic VIZO RC na szlaku

Nawet można sięgnąć gwiazd

Sam akumulator (2600 mAh) zgodnie ze specyfikacją powinien starczyć nam na 13h przy mocy aż 400 lumenów. To bardzo dobre parametry i z pewnością wystarczą, aby dojść do schroniska po zmroku czy zejść ze szlaku do miasta położonego pod szczytem.

Latarka Mactronic VIZO RC w terenie

Pełni optymizmu ruszyliśmy na zimowe szlaki. W ferie udało się nam wyrwać na kilka dni w góry stołowe. Odwiedziliśmy schronisko Pasterka oraz udało się nam zaliczyć zimowe wejście na Szczeliniec Wielki.

Mimo zimowych warunków latarka nie zawiodła nas na tej wycieczce. Odporność na pył i wilgoć robiła swoje (IP64). Wchodzenie z zimnego do ciepłego przez cały dzień nie przyniosło uszczerbku, ani na jakości latarce. Ktoś może powiedzieć, że akumulator nie sprawdzi się w mroźne dni. Tu producent przygotował stosowne rozwiązanie. W latarce możemy odpiąć akumulator i schować go pod kurtkę, czy do plecaka.

Latarka czołowa

Mactronic VIZO RC na szlaku

O samej soczewce latarki Mactronic VIZO RC ciężko nam się wypowiadać, bo się na tym nie znamy. Z tego, co nam przekazała ekipa eLatarka.pl model ten wyposażony jest w diodę od Samsunga. Dioda ta jest naprawdę potężna. Pozwala ona generować światło o mocy 400 lumenów i nawet 735 w trybie BOOST. Uwierzcie nam na słowo – jest moc.

Mactronic VIZO RC – czy warto?

Co nas urzekło w tej latarce? Mi najbardziej do gustu przypadła płynna regulacja kierunku światła. Wcześniejsza latarka posiadała mechanizm ząbkowy, co nie zawsze było wygodne. W Mactronic VIZO RC zastosowano płynną regulację i nareszcie możecie ustawić sobie światło jak chcecie. Trzeba powiedzieć, że dodatkowo zachwyceni byliśmy ilością trybów pracy tego sprzętu. Latarka Mactronic VIZO RC posiada ich aż 6: Boost, max, średni, niski, tylne czerwone światło, tylne czerwone światło migające ( ten element doceniła moja żona podczas wieczornego wyjścia z dziećmi na spacer wokół schroniska).

Mactronic VIZO RC na szlaku

Dioda od Samsunga – Mactronic VIZO RC na szlaku

Czy warto rozważyć zakup tej latarki? W naszej ocenie warto ją brać pod uwagę. Latarka sprawdzi się na wyprawie górskiej oraz podczas pokonywania leśnych duktów, czy jazdy na rowerze.

Jeszcze raz dziękujemy ekipie eLatarka.pl za pomoc w wyborze sprzętu!


Share the joy
 • 19
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy do “Recenzja latarki czołowej Mactronic VIZO RC

 • Anonim

  Czasami robię zdjęcia w ciemnych miejscach, nie ma możliwości zamontowania profesjonalnego oświetlenia. A za pomocą tej latarki uzyskuję całkiem ciekawy efekt 😉 Nie jest to alternatywa do profesjonalnego oświetlenia a tylko ciekawa namiastka innego oświetlenia.

  • konrad.was Autor wpisu

   Nie zwróciłem na to aż takiej uwagi. Kabel faktyczne jest dość sztywny. Ma szlaku górskim to nie przeszkadza ale podczas marszu przez las może zdarzyć się że coś nas złapie

 • Ziemowit

  Latarkę kupiłem rok temu opierając się na recenzji w czasopiśmie. Jestem średnio zadowolony. Latarka ma wiele mankamentów których nie byłem w stanie zauważyć nawet przy bliskiej inspekcji wzrokowej. Mocno mnie cieszy jednak jej wydajność i sposób ładowania.
  Minusy:
  1. Czołówka nie informuje np mruganiem o zbliżającym się końcu zasilania. Po prostu pada w lesie kiedy mam po cieku kawał drogi nie dając opcji np minimalnego światłą.
  To ją dyskwalifikuje jako poważny sprzęt outdorowy – nie zabiorę jej w ścianę na wspinaczkę.
  2. Bardzo żle rozwiązane łączenie na jack od zasilania do lampy. Długi sztywny element – noszony bez czapki uwiera swoim prostym kształtem.
  3. Bardzo zły przewód, sztywny i kompletnie niepotrzebnie skręcony . Mając czołówkę na gołej głowie – wkładanie kaptura bluzy – niewygodne, chwilowe założenie czapki bez ściągania czołówki – bardzo niewygodne. Skręt przewodu jest idiotyczny.
  4. Sztywność układu łączenie wg mnie wymusza stałe odsuwanie zasilania od lampy – co przy kiepskim (pkt 1) rozwiązaniu klamry do skracania paska – skutkuje jak w punkcie 1.
  5. Pasek latarki i jego skracanie przy pomocy klamry jest niestabilne. Muszę poprawiać co dzień. Podejrzewam wpływ: kiepska konstrukcja klamry oraz wymuszony przez sztywny kabel przy łączeniu na jack – odsuwanie lampki od zasilania – czyli wydłużanie juz skróconego zestawu wraz z dość dużym ciężarem.
  6. Gumka krycia USB – kiepsko wchodzi na miejsce po ładowaniu – trzeba parokrotnie docisnąć – powinna wskakiwać z jakimś lekkim kliknięciem (zgrubienie?) nie ufam temu rozwiązaniu – aczkolwiek nie używałem na razie w całodziennym deszczu.
  7. W ścianie – przy ciszy, czy też w ogóle przykładając głowę blisko jakiejś powierzchni – niejednokrotnie słychać odbite brzęczenie – jakiś przetwornik prądu? Irytujące
  8. nieco za duża waga – co nie było by problemem przy lepszej klamrze i braku sztywnego połączenia na aż takiej długości czołówki po lewej stronie – dusi w skroń oraz idiotycznym skręceniu przewodu.
  Z plusów – dobra wydajność i łatwość ładowania. To jednak za mało. Obecnie myślę nad sposobem skrócenia przewodów, usunięcia skręcenia przewodu i jakimś wygięciu na połączeniu zasilania i lampy – przy lewej skroni, oraz zrobieniu zabezpieczenia samoczynnego częstego rozsuwania się paska na klamrach.

  PS Firma Mactronic 3 miesiące ociągała się by wystawić moją recenzję. W końcu zmieniła ilość ‚gwiazdek’ i obcięła ją do 18 słow.