Recenzja butów Alpina EWL

Alpina nad morzem

Share the joy
  •  
  •  
  •  

Alpina EWL na rowerowym szlaku R-10

Jakie buty wybrać na wakacyjną wyprawę rowerową? Czy obuwie SPD zapewni optymalny komfort podczas całodziennego kilometrażu rowerem? Jak się ma SPD do częstych przystanków na trasie? Może jednak lekkie, ale i przewiewne obuwie sportowe? To i wiele innych pytań zadawaliśmy sobie rozważając temat zaopatrzenia nas w buty. SPD – absolutnie odpadają – to nie jest but na częste przystanki z dziećmi. Wspólnie zrobiliśmy listę potrzeb w zakresie odzieży i obuwia. But miał być lekki, stabilny, przewiewny, chroniący stopę przed urazem – stąd podstawę kryterium stanowiła naprawdę mocna, ale i wygodna podeszwa.

Drużyn Alpina na Helu

Drużyn Alpina na Helu

Pierwsza przymiarka butów firmy Alpina – dawała nam wszystkim jednakowe odczucie spełnienia każdego z podpunktu naszego kryterium. Należy podkreślić, że kryterium opracowaliśmy sobie sami, było, zatem subiektywne. Jednak przymiarka buta przez Mileny mamę, która także miała uczestniczyć w wyprawie – dała nam pewność, że Alpina jest właściwym wyborem. Mama określiła obuwie, jako stabilne z twardą podeszwą przy jednoczesnym poczuciu lekkości i wygody. Decyzja wszystkich była jednoznaczna – komfortowe, profesjonalne Alpiny wygrały!!

Alpina EWL na morskim szlaku

Alpina EWL na morskim szlaku

Naszą wakacyjną przygodę wspierał, zatem polski dystrybutor butów marki ALPINA – MGB Alpina Sportowa. Na trasę rowerową zostaliśmy wyposażeniu w model sportowy Alpina EWL. Buty przejechały z nami prawie 500 km, praktycznie były z nami przez całe wakacje. Ja nadal jeszcze w nich chodzę czekając na pierwsze jesienne deszcze.

Alpina w akcji

Buty w akcji

Słów klika o butach

Wyżej wymieniony model cechuje się bardzo niską wagą – 300gr w rozmiarze 39. Charakterystyka cechuje, go, jako – idealny but sportowy oraz zdecydowanie nadający się na trekking miejski, jak i w terenie. Konstrukcja buta opiera się na siatce mesh (siatka 4DRY ) która sprawia, że buty są przewiewne i wytrzymałe. W naszych modelach po przejechaniu 500km nie było żadnych uszkodzeń związanych z cholewką buta i materiałem.

Kamil na rowerowym szlaku R10 z Alpina EWL

Kamil na rowerowym szlaku R10

Buty są klejone jednak nie ma to wpływu na użytkowanie. W żadnej parze nie było nawet objawów związanych z odklejaniem się cholewki od podeszwy, która jest rozwiązaniem autorskim firmy Alpina. Trzeba przyznać, że podeszwa buta jest naprawdę profesjonalnie zaprojektowana i wykonana. Buty według naszej oceny sprawdzą się i w mieście, na spacerze w lesie, na wyprawie w górach niskich. To duży plus tego modelu- wielofunkcyjność i komfort użytkowania. Wysoka temperatura, letni deszcz, wiatr- w każdym przypadku nam się sprawdziły i nie zawiodły. Trzeba jeszcze dodać, że buty posiadają dodatkowo gumowe zabezpieczenie piety, oraz wzmocnienie szycia siatki na tak zwanym nosku.

Alpina Team

Alpina Team

Alpina EWL na szlaku R10

Jak już wspominałem buty zabraliśmy na szlak R10 prowadzący ze Świnoujścia na Hel. Prawie 500km pięknej rowerowej przygody. Muszę przyznać, że miałem pewne obawy związane z wytrzymałością tych butów na rowerze. Czym innym jest sporadyczna jazda na rowerze, a czym inna ciśnięcie obuwia przez prawie dwa tygodnie każdego dnia w pedały roweru. Trzeba też pamiętać o tym, że jest to model typowo letni. Opady deszczu spowodują, że będziemy mieli mokre buty jak i stopy, co może skończyć się różnie. Jednak warto dodać, że buty schną bardzo szybko. Zdecydowaliśmy, że na wyprawę zabierzmy zapasowe pary dla dzieci na wypadek złych warunków pogodowych – okazało się, że nie były potrzebne.

Alpina Team

Alpina Team

Podczas jazdy buty działały jak klimatyzacja. Przyjemny wiaterek na stopie sprawiał, że wieczorem stopy były suche i bez otarć. Ktoś powie, – czemu nie sandały? Uważam, że sandały na wyjazd w teren nie są najlepszym rozwiązaniem. Dzięki Alpina EWL stopy dzieci jak i nasze były chronione od przypadkowych otarć o kamienie czy krzaki. Chroniły też stopy w przypadku upadku. Generalnie nie widzę powodu zmiany EWL-i na sandały tym bardziej, że nosząc Alpiny dostaje się dużo więcej. Dodam jeszcze wzmiankę o tzw. ”klimatyzacji” w modelu- dzięki przewiewnej siatce – ani ja, ani Kamil i Milena nie mieliśmy poczucia, że nasze stopy się pocą. Siatka to materiał mocny i wytrzymały.

Alpina EWL nad morzem

Alpina EWL nad morzem

Kolejnym atutem tych butów jest ich niska waga. Po całym dniu pedałowania, gdy ruszaliśmy na zwiedzanie Kołobrzegu czy Gdyni nie czuliśmy, że mamy je na nogach. Buty zdecydowanie stworzone są też do miejskiej turystyki. Zwiedzanie w nich Pragi czy Berlina będzie przyjemnością dla Ciebie i Twoich stóp.

Alicja w butach Alpina EWL

Alicja na Helu

Czy warto je kupić ?

Czy warto wydać 200 zł na ten model obuwia? W mojej ocenie jak najbardziej. Dostajemy idealny buty na wakacyjne przygody, które będą sprawdzać się w mieście jak i na leśnych ścieżkach. W naszym przypadku buty mimo nadchodzącej jesieni będą nadal użytkowane. Kamil i Alicja spędzają coraz więcej czasu w szkole i buty z „klimatyzacją” z pewnością im się przydadzą podczas przerw między lekcjami.

Rodzinny Team Alpina

Rodzinny Team

Milena korzysta z obuwia do szybkiego przemieszczania się do pracy, z pracy do domu i z dziećmi na zajęcia pozalekcyjne. Planuje zakup modelu w kolorze czerwonym, który spełni jej oczekiwania w zakresie dopasowania kolorystycznego do kurtki. Mileny zdaniem po całym dniu biegania do pracy i po pracy odczuwa się niższy stopień zmęczenia, a to z pewnością efekt użytkowania lekkiego obuwia wysokiej klasy i wykonanego na profesjonalnym poziomie.

Szefowa Alpina Team 🙂

Szefowa Alpina Team 🙂


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *