PLECAK TREK 700 FORCLAZ na Głównym Szlaku Świętokrzyskim


Share the joy
  • 25
  •  
  •  

PLECAK TREK 700 FORCLAZ na Głównym Szlaku Świętokrzyskim

Podczas naszych przygotowań do przejścia Głównego Szlaku Świętokrzyskiego musieliśmy zmienić plecak Mileny na coś większego. Zwróciliśmy się o wsparcie w tej materii do specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia ze sprzętem turystycznym oferowanym w sieci Decathlon.

Po konsultacjach wybór padł na plecak PLECAK TREK 700 50+10 L FORCLAZ. Spełniał on nasze wymagania co do pojemności oraz był przystosowany do kobiecej sylwetki co przy drobnej budowie Mileny miało dla nas znaczenie. Ważna dla nas była też jakość wykonania. Nie mogliśmy sobie pozwolić na uszkodzenie systemu nośnego podczas marszu. Taka awaria mogłaby spowodować przedwczesne zakończenie naszego projektu.

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

Pierwsze pakowanie

Pierwsze przymiarki do pakowania zaskoczyły nas pozytywnie. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do pakowania plecaka w klasyczny sposób – od góry. Pierwszy raz mieliśmy styczność z tym sposobem otwierania plecaka – jak torbę. Doceniliśmy ten system podczas naszej wędrówki. Ja musiałem wiecznie wyciągać coś z plecaka, aby sięgnąć na dno, a żona otwierała sobie plecak jak walizkę i po problemie. Podsumowaniem takiego systemu otwierania jest stwierdzenie przez moją żonę, że ona już innego systemu nie chce mieć.

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

System nośny plecaka Trek 700 pozwala na dopasowanie go do wzrostu praktycznie każdej dziewczyny. Nie wiem, jak będzie się zachowywał przy kimś, kto ma 2 m, ale przy 1,70 ustawienie w pozycji S było komfortowe. Regulacja systemu nie jest może do końca łatwa. Nie są to paski jak u innych producentów, a wielki rzep, który trzeba odczepić poprzez włożenie ręki, aby móc przesunąć panel regulacyjny. Ma to swoje plusy. Raz ustawiona wysokość nie będzie się zmieniać w trakcie marszu.

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

PLECAK TREK 700 FORCLAZ

Bardzo podoba mi się kieszeń na pasie biodrowym. Chusteczka czy szminka lub krem z UV zawsze będą pod ręką. Nie trzeba nic upychać po kieszeniach spodni. Dla mnie rewelacja. Dla nas ważne było też to, że zapięcie pasa biodrowego też zostało dostosowane do kobiet. Nie trzeba się szarpać, wysilać. Jedno pociągnięcie i gotowe. Każda kobieta sobie z tym poradzi.

PLECAK TREK 700 FORCLAZ – www.decathlon.pl

Liczba kieszeni jest wystarczająca. Żona była bardzo zadowolona z uchwytu na bidon. Nie lubimy korzystać z camelbaka, a to rozwiązanie pozwala mieć zawsze butelkę przy sobie. Tylna kieszeń siatkowa na dobrą mapę czy przewodniki też bardzo ułatwia podróżowanie. Wcześniej wiecznie gdzieś upychaliśmy mapę i na końcu wyprawy wyglądała jak wyciągnięta psu z gardła.

PLECAK TREK 700 FORCLAZ na szlaku

Plecak był z nami podczas majowego przejścia Głównego Szlaku Świętokrzyskiego. Przebył ze mną ponad 100 km w cztery dni. Początkowo plecak obciążony był dość znaczne. Około 17 kg na placach. Dawał sobie z takim ciężarem radę, mimo że zgodnie z opisem rekomendowane obciążenie to max. 12 kg.

Po tych 100 km uważam, że plecak jest idealny na wędrówki 3–4-dniowe. Aby czuć się komfortowo w nim, warto nie obciążać go więcej niż 10 kg. Biorąc pod uwagę jego wagę, będziemy wtedy mieli na plecach 12 kg.


Share the joy
  • 25
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *