Niesamowita Natura – Wydawnictwo Tata Robi Książki


Share the joy
  • 11
  •  
  •  

Niesamowita Natura

Twoje dziecko uwielbia zwierzęta? Czy zauważyliście, że dzieci czasem sięgają po książki po to, aby je kartkować, oglądać ilustracje i przeczytać przy tym coś krótkiego? Niesamowita Natura – książki dla młodszych i starszych dzieci wydawnictwa „Tata robi książki” są propozycją, która zaspokoi potrzeby młodszych i starszych dzieci, mniej lub bardziej wymagającego młodego czytelnika.

Tata Robi Książki

Wymagającego czytelnika? Tak. Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie jednoznaczna, ze względu na uniwersalność przekazu zawartego w książkach, język zrozumiały dla młodszych dzieci, ale i ciekawostki, które zaskoczą nie tylko młodych odbiorców, jak i dorosłych.

Tata Robi Książki – i to jakie !

Niesamowita Natura to seria trzech bardzo ładnie wydanych książek pod tytułem: „Zdumiewające przyjaźnie”, „Mity i stereotypy”, „Sztuka przetrwania”- wszystkie trafiły do biblioteczki moich dzieci jednocześnie. Uważam, że to najlepsza forma nabycia tej serii.

Tata robi książki

Niesamowita Natura – Tata robi książki

To trio , które można czytać i przeglądać kończąc jedną pozycję i móc sięgnąć po kolejną. Moje dzieci wymieniały się wzajemnie tytułami, a ciekawostki były inspiracją do rozmowy z rodzicami. Myślę, że jedna pozycja pozostawiałaby tylko niedosyt, i tak musiałabym zakupić dwie pozostałe.

„Zdumiewające przyjaźnie”

To książka, która przybliża piętnaście par niesamowitych, zaskakujących przyjaźni w naturze. Czytelnik zgłębia tajniki symbiozy zwierząt, które czerpią z wzajemnej współpracy korzyści. Humorystyczne ilustracje, przyciągające wzrok dziecka kolory, kredowy gruby papier – całość tworzy niepowtarzalny urok dla młodego czytelnika. Treść stanowią krótkie opowiadania pod każdą ilustracją i są odpowiedzią na to co dziecko zobaczy na rysunku. Autor postarał się , aby opisy i krótkie opowiadania nie brzmiały encyklopedycznie.

Tata robi książki

Przekaz jest humorystyczny, zabawny dostosowany do dzieci. Ważne treści i nazwy zwierząt są napisane tłustym drukiem co wpływa na jasność i czytelność tekstu. Moje dzieci polubiły dymki z tekstem dialogu pomiędzy zwierzętami – myślę , że przypominają im komiksy, które lubią. Niektóre ciekawostki z książki zaskoczyły nas – rodziców np. współpraca miodożera i miodowoda. Uwagę zwracają zebra i bąkojady, błazenek i ukwiał, panda i bakterie.

„Mity i stereotypy”

Kolejne piętnaście zwierząt i kolejna dawka wiedzy ujęta w formie mitów i stereotypów , które autor obala serwując odbiorcom dawkę rzetelnej wiedzy. Niedźwiedź i obalenie mitów krążących wokół tych zwierząt, wąż, wilk, świnia, struś to zaproszenie do poznania świata zwierząt.

Niesamowita Natura – Tata robi książki

Mnie zaskoczył fakt, że szczury jako bardzo inteligentne zwierzątko były wykorzystywane do poszukiwania min w Afryce.

„Sztuka przetrwania”

Najciekawsza zdaniem moich dzieci z całej serii. Szesnaście rozdziałów interesujących lekcji na temat mieszkańców wód, lasów, pustyni, dżungli, czy regionów trawiastych. Według mnie kopalnia wiedzy dla małych odkrywców. Młody czytelnik poznaje nie tylko ssaki, owady, ptaki, płazy ryby i małe gady, ale dodatkowo poznaje zróżnicowanie krajobrazu, rozróżnienie na góry i góry wysokie, wody słodkowodne i ocean. Rodzice dostrzegą walor edukacyjny, a dzieci zaspokoją ciekawość na temat ich ulubionych zwierzątek- każdy znajdzie ciekawy temat dla siebie.

Tata robi książki

Na uwagę zasługują opisy związane ze specyfiką danego krajobrazu np. kim są ludzie gór, rdzenni mieszkańcy, Eskimosi, myśliwi-zbieracze, czy mieszkańcy leśnych chat lub co to jest sawanna. Wszyscy czytaliśmy z zainteresowaniem, a dzieci dzieliły się ciekawostkami z kolegami i koleżankami w szkole.

Tata Robi Książki – czy mu to wyszło ?

Cała seria jest już przeczytana „od deski do deski”, jednak moje dzieci wciąż sięgają po książeczki wieczorem leżąc w łóżku. Przeglądają ilustracje , a krótkie teksty zachęcają do czytania, nawet już zmęczonym po całym dniu czytelnikom.

Niesamowita Natura – Tata robi książki

Mamo – „Niesamowitej natury” nie oddamy młodszym dzieciom? Zapytała moja Ala. Zgadzam się, że to książki ponadczasowe i takie w naszej biblioteczce pozostaną. Nie tylko ze względu na sentyment, ale uniwersalność , ciekawą tematykę i jeszcze ciekawszą formę przekazu literackiego.


Share the joy
  • 11
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *