Rodzinne wyprawy – niebieski szlak Pienin 2 komentarze


Share the joy
  • 22
  •  
  •  

Rodzinne wyprawy – niebieski szlak Pienin

Kolejnego dnia naszego pobytu w górach zaplanowaliśmy dalszą, około trzynastokilometrową, eksploracja Pienin. Rodzinne wyprawy w naszym wydaniu zaczęły nabierać smaczku. Ekipa odczuwała jednak zmęczenie po zdobyciu Trzech Koron w dniu poprzednim. Razem z Markiem wybraliśmy więc nowy wariant wycieczki na ten dzień.

Rodzinne wyprawy

Widok ze Szlaku

Ruszyliśmy tym razem prosto ze Szczawnicy w kierunku schroniska Orlica. W schronisku dzieciaki jak zawsze wbiły pieczątki do swoich książeczek. Dalszą drogę wyznacza nam szlak niebieski, prowadzący praktycznie granią Pienin.

Rodzinne wyprawy

Mniej więcej na wysokości Szafranówki robimy przerwę na urokliwej polanie. Takich widoków nie ma chyba żadna restauracja. Piękna słoneczna pogoda i widok na Tatry. Czego chcieć więcej!

Pieniny

Źródło mapy: mapa-turystyczna.pl

Rodzinne wyprawy – czas na obiad

Na postoju nasza kuchenka turystyczna postanawia się popsuć. Rodzinne wyprawy powoduja konieczność posiadania mobilnej kuchni Trzeba pamiętać, że dziecko w podnóży to marudne dziecko. Nieszczelność powoduje, że cała kuchenka staje w ogniu. Tracimy nasz kapuśniak, jednak najważniejsze jest to, że nikomu nic się nie stało.

Obiad na szlaku

Obiad na szlaku

Tego dnia już nie musiałem pić kawy. Wydarzenia na postoju wystarczająco podniosły mi ciśnienie na ten dzień. Po „posiłku” ruszyliśmy dalej szlakiem niebieskim, żeby odkrywać kolejne ciekawe miejsca Pienin. Szlak, oprócz kawałka podejścia oraz kawałka trudniejszego zejścia za Szafranówką, jest przyjemny i spokojnie można się na niego wybrać z dziećmi, które już nie mają problemów z poruszaniem się na własnych nogach. Rodzinne wyprawy w Pieninach, to bardzo dobry pomysł.

na szlaku w piniach

Sama trasa jest dość urokliwa. Często napotkamy miejsca z pięknymi widokami na Tatry lub na Szczawnicę czy Szlachtową. Mimo słonecznej pogody temperatura zaczynała już dość szybko spadać. Przyśpieszyliśmy kroku, aby przed zmrokiem dojść do skrzyżowania szlaków – Pod Huściawą. To skrzyżowanie Pienin jest bardzo malownicze. Mamy tu możliwość podziwiać z jednej strony Tatry, a z drugiej miejscowości położone po polskiej stronie szlaku.

Rodzinne wyprawy

Rodzinne wyprawy

Rodzinne wyprawy – wspólna biesiada

Z tego miejsca, mimo planów dojścia na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką, schodzimy szlakiem żółtym do miejscowości Szlachtowa. Tam nasze kroki kierujemy do Karczmy Szlachtowa. Tu zajmujemy największy stolik i rozpoczynamy biesiadę przeplataną rozmowami i śmiechem. Rodzinne wyprawy to przecież idealny czas na biesiadowanie.

Szlak dla dzieci w Pininach

Góry z dzieckiem

Dzieci zajadają się ciepłym posiłkiem, a dorośli rozgrzewają się grzanym winem. Wieczór mija nam bardzo miło. Powrót do Szczawnicy zapewniamy sobie lokalną taksówką. W końcu dziecko w podróży ten wymaga odrobiny luksusu. Kolejny dzień to już sylwester, a co za tym idzie czas na odpoczynek, aby mieć siłę na nocne witanie nowego roku.


Share the joy
  • 22
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Rodzinne wyprawy – niebieski szlak Pienin