„Mateusz na tropie św. Grala” – Wydawnictwo Dwukropek


Share the joy
  • 14
  •  
  •  

„Mateusz na tropie św. Grala” – Nasza recenzja

Podróż inna niż nasze, to nie jest weekendowy wyjazd w góry. Zaczyna się w Warszawie, następnie Glastonbury w Anglii, Londyn, Paryż, Gisors we Francji, Barcelona, Walencja, aż do Porto. A wszystko to z siedmioletnim chłopcem i jego rodzicami. Mamo, ale kiedy on chodzi do szkoły? – zapytał Kamil. To pytanie pomogło mi przekonać dzieci do wspólnego czytania.

„Mateusz na tropie św. Grala” - Nasza recenzja

„Mateusz na tropie św. Grala”

Podróżowanie jakiego moje dzieci nie znają i jeszcze dodatkowo ta ciekawość – jak się to robi, że nie trzeba chodzić do szkoły. Można? Okazuje się, że jest to możliwe. Jak ? musimy o tym przeczytać. I tak wciągnęłam moje dzieci w wir tej inspirującej książki. Jak już zaczęliśmy czytać o tym jak pogodzić naukę z podróżowaniem po Europie, nie mogliśmy przestać.

Recenzja książki podróżniczej dla dzieci

„Mateusz na tropie św. Grala” – Polska

A może tak nie chodzić do szkoły?

Kiedy już przeczytaliśmy o tym, że siedmioletni Mateusz uczy się w podróży i przy okazji wytłumaczyłam Ali i Kamilowi o idei nauczania domowego pojawiły się kolejne pytania – Co to jest św. Graal? Aby się dowiedzieć musimy poczytać dalej-odpowiedziałam. W ten sposób czytaliśmy dalej i rozpoczęliśmy podróż z Mateuszem Pyrkiem.

„Mateusz na tropie św. Grala” - Nasza recenzja

Trudne słowa – „Mateusz na tropie św. Grala”

Bardzo ucieszyły mnie tłumaczenia słów mogących sprawić dzieciom trudność. Dzięki takim objaśnieniom niejednokrotnie nie musieliśmy przerywać, abym to ja musiała wyjaśniać, co znaczy niezrozumiałe dla dzieci słowo lub nazwa. Improwizacja, synchroniczność, czarownica, druidzi, czata- to słowa, których znaczenie moje dzieci poznały w trakcie podróży z książką.

Mali adepci podróżowania.

Ale to nie wszystko, jeszcze szerszy wachlarz wiedzy rozwijają przed małymi czytelnikami ciekawostki. To dosłownie uczta dla małych adeptów sztuki podróżowania: Avalon, kręgi w zbożu, Ekskalibur, Jerozolima, Salomon, kasztany na placu Pigalle, Temple, Król Filip IV Piękny, Zimna Wojna, Asasyni, Jaskinia Łokietka, Fado, Osmith.

„Mateusz na tropie św. Grala” - Nasza recenzja

Przepis na idealną czarownice

Uwagę moich dzieci przyciągały nie tyle rysunkowe, pełne humoru rysunki, co osadzone w realiach zdjęcia w wykonaniu Joanny Pyrek. To fotografie Indianina z plemienia Czarnych Stóp, Piramidy Majów, Parku Asteriksa i Obeliksa, Wieży Eifla, Witraża z Graalami potwierdzały autentyczność podróży bohatera książki.

Rysunki w książce

„Mateusz na tropie św. Grala” – Nasza recenzja

Wyposażenie porządnej czarownicy – opisane w formie instrukcji- stało się dla Ali inspiracją do kompletowania stroju na zabawę andrzejkową.

Książki podróżnicze dla dzieci

Recenzja książki – „Mateusz na tropie św. Grala”

Całość pisana językiem przystępnym dla małych podróżników. Książkę „Mateusz na tropie sw. Graala” wydawnictwa Dwukropek uważam za godną polecenia z uwagi na przekaz – rodzinne podróżowanie jest możliwe, szkoła i małe dzieci nie stanowią trudności, a wrażenia i doświadczenia zdobyte międzyczasie – bezcenne.


Share the joy
  • 14
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *