Kubek termiczny Contigo Byron – Test 2 komentarze


Share the joy
 •  
 •  
 •  

Za oknem temperatura spadła poniżej 7°C. Coraz częściej na przystanku w drodze do prac czy w ukochane góry marzmy o ciepłej kawie czy herbacie. Często na krótkie trasy nie chce się nam zabierać dużych termosów, kupno małych nie zawsze jest ekonomiczne. W takim wypadku z pomocą przychodzi kubek termiczny, który może być używany zarówno na szlaku, jak i w ciasnocie miejskiego tramwaju. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Sprawdźmy zatem, jak sprawdza się w boju kubek termiczny Contigo Byron.

Kubek termiczny Contigo Byron

Contigo Byron – źródło www.kubekcontigo.pl

Nasz wybór padł na kubek termiczny firmy Contigo. W głównej mierze wybór był podyktowany systemem pozwalającym pić z kubka bez konieczności jego odkręcania przy jednoczesnym szczelnym zamknięciu. Było to ważne dla nas, aby mieć pewność, że rzeczy w torebce czy plecaku nie zostały zalane. Oczywiście na rynku mamy wybór, ale my chcieliśmy Wam przedstawić ten właśnie produkt, który jest z nami już ponad rok. Mam nadzieję, że nasz test pomoże Wam we własnym wyborze.

Postaramy się przedstawić nasz wybór, bazując na takich cechach:

 1. Tworzywo i pojemność.
 2. System zamykania.
 3. Test
 4. Podsumowanie

Kubek termiczny Contigo Byron – Tworzywo / Pojemność

Tu podobnie jak w przypadku termosów nie mamy wielkiego wyboru. Praktycznie nie znalazłem innego kubka termicznego niż taki zbudowany ze stali nierdzewnej. Różnica tylko polega na tym, że jedne mają budowę, która nie posiada izolowania próżniowego, a inne, jak to ma miejsce w przypadku naszego bohatera, posiadają podwójnie izolowane próżniowe ścianki. Według zapewnień producenta kubek Contigo Byron powinien utrzymać temperaturę płynu ciepłego przez 9 godzin. Producent nie piszę, w jakich warunkach dokonywał pomiaru, więc nie będziemy go komentować – pokażemy nasze wyniki.

Kubek termiczny Contigo Byron wyposażony jest w gumową opaskę pozwalającą pewniej chwycić kubek. Z pewnością pomaga ona operować kubkiem jedną ręką. Co ważne sam kubek wykonany jest z materiału wolnego od BPA.

Co do pojemności, to tu również mamy wybór. W sklepach możemy znaleźć kubek termiczny posiadający 300 ml, 470 ml, 500 ml, czy jak nasz bohater 590 ml (da się wlać 550 ml). Jeśli to będzie dla Was mało, to można jeszcze skusić się na model posiadający pojemność 750 ml.

W naszej ocenie, przy założeniu, że kubek ma być przeznaczony tylko dla jednej osoby i ma być wykorzystywany w drodze do pracy czy w trasie, to pojemność 590 ml jest dobrym wyborem. Jeśli potrzebujesz większej pojemności, to powinieneś wybrać termos – na przykład któryś z testowanych przez nas w tym artykule.

Kubek termiczny – System zamykania

Tu będzie krótko. Możemy wybrać kubek termiczny, którego system zamykania jest podobny do termosu – odkręcany korek – lub wybrać system „Klik”, który pozwala napić się z kubka bez potrzeby jego otwierania. Nie ma co ukrywać, że najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest system „Klik” pozwalający obsługiwać kubek jedną ręką.

System zamykania kubka termicznego

źródło – kubekcontigo.pl

Sam system „Klik” różnie działa w zależności od producenta. Mało który nie przepuszcza cieczy. Tu należy się pochwała naszemu kubkowi, który wyposażony jest w system SNAPSEAL, który sprawdza się idealnie i powoduje, że wnętrze torby czy plecaka jest bezpieczne.

Kubek termiczny Contigo Byron – Czas na test

Całe nasze powyższe gadanie wymaga potwierdzenia. Tak więc specjalnie dla Was robimy domowy test kubka trwający 2 godziny i 30 minut. Czemu tylko 2 godziny i 30 minut? Wyszliśmy z założenia, że kubek to jednak nie termos i używamy go w krótkim odstępie czasu, np. w drodze na uczelnie. Podczas naszego testu temperatura na zewnątrz wynosiła 6°C. Kubek Contigo Byron cały czas był na zewnątrz. Nie są to może idealne warunki dla niego, gdyż kubek często chowamy do torby czy plecaka lub poruszamy się komunikacją miejską, gdzie temperatura jest znacznie wyższa. Jednak postanowiliśmy poddać go bardziej ekstremalnym warunkom niż te, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć na co dzień.

 1. Godzina 16.30: zalewamy kubek wrzątkiem. Czekamy chwilę i mierzymy temperaturę:
  • 95/96°C.
  • Kubek wędruje na balkon, gdzie termometr pokazuje 6°C powyżej zera.

   Contigo Byron

   Test kubka termicznego

 2. Godzina 17.20 (50 min po zalaniu wrzątkiem): kubek wraca do domu. Nie otwieramy go. Mierzymy temperaturę poprzez otwarcie systemu „Klik” i wprowadzenie termometru do środka.
  • 85/86°C.
  • Odlewamy z kubka 200 ml płynu.

   Contigo Byron test

   Kolejny pomiar temperatury – Kubek

 3. Godzina 18.00 (1.30 min po zalaniu wrzątkiem): kubek znów wraca do domu. Mierzymy temperaturę tym samym sposobem co ostatnio.
  • 67/68°C.
  • Odlewamy z kubka kolejne 200 ml płynu.

   Kubek podczas testu

   Kubek termiczny – test

 4. Godzina 18.45. (2.15 min po zalaniu wrzątkiem): tym razem otwieramy kubek, gdyż termometr nie sięga płynu.
  • 49/50°C.
  • Zostało 150 ml płynu.

   Kubek Termiczny - Test

   Ostatni pomiar temperatury

 5. Godzina 19.00 (2.30 min po zalaniu wrzątkiem): pomiar robimy znów poprzez otwarcie kubka.
  • 42/43°C.

Podsumowanie testu kubka Contigo Byron

Jak pokazał nasz test, kubek termiczny szybciej traci swoją temperaturę w porównaniu z termosami. Jednak do tego, do czego został stworzony, sprawdza się doskonale. Po ponad 2 godzinach temperatura płynu zbliżona jest do 50°C, co powoduje, że nadal musimy uważać, aby nie poparzyć buzi. Spokojnie można stwierdzić, że kubek idealnie sprawdzi się wśród osób, które chcą mieć przy sobie coś ciepłego do picia przez około 3 godziny. W naszej ocenie jest to wystarczający czas, aby dotrzeć do szkoły czy pracy. Pamiętać trzeba, że w naszym teście kubek cały czas był na dworze, co nie jest do końca prawidłowe. Podróżując komunikacja miejską czy samochodem, tylko wydłużymy czas, w którym płyn pozostanie ciepły.


Share the joy
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Kubek termiczny Contigo Byron – Test