Nano-Impregnat – Test 2 komentarze


Share the joy
 •  
 •  
 •  

Follow my blog with Bloglovin

Nano-Impregnat Hydrofobowy – Test

Przychodzi taki czas, kiedy trzeba odświeżyć swój sprzęt. Przed zakupem nowego wyposażenia zawsze pojawia się pytanie, czy uda się jeszcze ten stary przywrócić do dawnej świetności. Taka sama myśl pojawiła się i u mnie w przypadku kurtki, której chciałem przywrócić powłokę DRW. Zaczęły się gorączkowe poszukiwania impregnatu hydrofobowego, który spowoduje, że kurtka znów odzyska swoją dawną świetność.

Mój wybór padł na impregnat NANOTEC. Głównie, dlatego że prezentowany był w programie PANI GADŻET.

NANO IMPREGNAT HYDROFOBOWY

IMPREGNAT

Zgodnie z opisem na stronie producenta impregnat miał idealnie pasować do odświeżenia mojej kurtki Wolfgang. Jak pisze producent – NANOIMPREGNAT HYDROFOBOWY to preparat impregnujący, który wnikając w strukturę włókien, zapewnia ochronę pokrytego materiału zarówno przed deszczem, jak i przed zabrudzeniami takimi jak: kawa, soki, napoje czy nawet ketchup.

NANO IMGRGNAT

IMPREGNAT

Po paru dniach impregnat dotarł do mnie. Mogłem rozpocząć testy. Mówiąc szczerze, nie mogłem się doczekać i do pracy przystąpiłem wieczorem, z czego wynika słaba jakość zdjęć.

Zgodnie z zaleceniem kurta została wcześniej wyprana w preparacie do tego przeznaczonym, bo jak pisze producent, przed nałożeniem impregnatu hydrofobowego kurtka powinna być wolna od brudu.

nano IMPREGNAT do tkanin

IMPREGNAT

Nakładanie nano impregnatu idzie szybko i sprawnie. Praktycznie cała butelka idzie nam na całą kurtkę w rozmiarze XXL. Staram się, jak mogę i nakładam preparat dokładnie tak, aby mieć pewność, że nie zostawię kawałka materiału bez nowej warstwy impregnacji.

IMPREGNAT do tkanin

IMPREGNAT

Po nałożeniu impregnatu zostawiamy kurtkę do wyschnięcia. Przez ten czas spokojnie można zapoznać się z zaletami, jakie podaje producent:

 1. trwałe i skuteczne zabezpieczenie materiałów przed wodą, wilgocią i zabrudzeniami,
 2. możliwość prania pokrytego materiału do 40°C (ok. 4 prań) i prasowania,
 3. niezmienność barw i „dotyku” impregnowanego materiału,
 4. odporność na chemiczne czyszczenie,
 5. możliwość wielokrotnego nanoszenia bez uszczerbku dla materiału,
 6. neutralność dla zdrowia człowieka.

Na drugi dzień przechodzimy do testu, który podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszej kolejności wodę puszczamy na te części materiału, które były najmniej narażone na gniecenie czy wycieranie – rękawy od barku do nadgarstka, kaptur. Test pokazuje, że woda spływa po materiale idealnie. Woda, a dokładnie jej krople ślizgają się po materiale

Kolejna faza testu

Przechodzimy do kolejnej fazy. Tu na pierwszy strzał idą miejsca, które katowane są przez szelki plecaka oraz miejsca przy zamku czy klatka piersiowa. W tym miejscu dzieje się coś dziwnego. Materiał praktycznie po 2 minutach nasiąka wodą. Nie pojawiają się już krople, jak to miało miejsce w pierwszej fazie testu. Kurtka z przodu przemaka po chwilowym prysznicu. Ramiona i miejsca narażone na wycieranie od szelek plecaka poddają się bez walki. Preparat nie działa.

Testujemy teraz całą kurtkę zimną wodą i robimy prysznic przez 5 minut po całej kurtce. Po około 5 minutach zamykamy wodę i sprawdzamy… Kurtka praktycznie przemoczona. Miejsca, w których było widać większe zużycie, są przemoczone. Rękawy, które w pierwszym teście zapowiadały sukces projektu, po prysznicu również nie powodują już tworzenia się kropelek wody na powierzchni materiału.

NANOIMPREGNAT – tylko z nazwy

Preparat o szumnej nazwie NANOIMPREGNAT HYDROFOBOWY – nie sprawdził się. Można powiedzieć, że jego skuteczność jest chwilowa i zdecydowanie nie nadaje się do ratowania odzieży, która już swoją świetność ma za sobą. Może sprawdzi się przy nowej odzieży w celu ochrony fabrycznej powłoki producenta.

Podsumowując – zdecydowanie nie polecam zakupu.


Share the joy
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Nano-Impregnat – Test

 • Marcin

  nikwax – u mnie działał trochę lepiej 🙂 Choć jakiś rewelacji nie warto się spodziewać jak włókna materiału są zużyte i np. spękana membrana

 • SylwiaW

  Używałam tego preparatu do ochrony plecaka i butów Ecco Aspina do trekkingu, przyznam że na butach działa do dzisiaj (impregnowane w połowie wakacji). Plecaka nie sprawdzałam, więc nie wiem jak działa cen wynalazek na materiałach.