Rodzinne wyprawy – Huta Szkła Julia


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Nasze rodzinne wyprawy to nie tylko góry. Podczas naszych wypraw staramy się odwiedzić też ciekawe miejsca takie jak huta szkła Julia w Piechowicach aby pokazać dzieciakom jakie perełki znajdują się w naszym kraju. Wyszukiwanie takich miejsc, to też dobry sposób na pokonanie nudy w deszczowy dzień.

Rodzinne wyprawy - Huta Szkła Julia

Rodzinne wyprawy – Huta Szkła

Przy okazji wypadu w Karkonosze postanowiliśmy w drodze powrotnej odwiedzić jedno z takich miejsc. Huta Szkła Julia, to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkuje ręcznie formowane i szlifowane produkty, które wysyłane są  na rynki całego świata.

Rodzinne wyprawy - Huta Szkła

Rodzinne wyprawy – Huta Szkła

Zwiedzanie huty czas zacząć

Historia Huty Szkła Kryształowego Julia sięga XIX wieku i wiąże się nierozerwalnie z dwoma niemieckimi producentami szkła: hutą Josephine ze Szklarskiej Poręby oraz hutą Fritza Heckerta z Piechowic. Co ważne dla nas turystów podczas zwiedzania tego miejsca możemy podziwiać proces wytwarzania praktycznie niezmieniony od lat.

Huta Julia zwiedzanie

Huta Szkła Julia

Na poszczególnych stanowiskach podczas zwiedzania tego miejsca z przewodnikiem zobaczymy jak wydmuchuje się szkło czy dekoruje ręcznie talerze. Zwiedzanie z przewodnikiem tego miejsca, to bardzo ciekawy punkt wycieczki. Przechodząc przez kolejne stanowiska podczas zwiedzania huty Julia przewodnik dokładnie opisuje nam procesy zachodzące przed naszymi oczyma.

szkło krystaliczne

Huta Szkła

Co ważne dla naszych dzieci, przewodnik często zaprasza ich do wspólnej pracy na stanowisku produkcyjnym. Jest to nie lada atrakcja dla najmłodszych.

huta Julia w Piechowicach

Rodzinne wyprawy – Huta Szkła

Po zwiedzaniu możemy przejść do części wystawowej i sklepowej. Tu możemy podziwiać produkty powstałe w hucie lub zrobić zakupy na własne potrzeby. Przy pięknej pogodzie możemy też skorzystać z miejsca rekreacyjnego. Tu dzieci będą mogły chwilę się pobawić a my mamy możliwość zrelaksować się przy gorącej kawie.

Rodzinne wyprawy - Huta Szkła

Rodzinne wyprawy – Huta Szkła

Miejsce to z pewnością warto odwiedzić. Jeśli jesteście w okolicy i macie wolne 2 godziny – Huta Szkła Julia w Piechowicach powinna znaleźć się na waszej liście. Harmonogram zwiedzania oraz aktualny cennik dostępny jest na stronie huty pod tym adresem

Sklep – Huta Szkła. Zdjęcie pochodzi ze strony http://hutajulia.com

Naszym zdaniem odwiedzanie takich miejsc pokazuje jak wiele można zobaczyć nie opuszczając granic naszego pięknego kraju. W tym miejscu nie pozostaje nam nic innego jak przytoczyć słowa Stanisława Jachowicza:

Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.

 


Share the joy
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *