CALMEAN Child Watch Touch – Wielki Test 14 komentarzy


Share the joy
 •  
 •  
 •  

CALMEAN Child Watch Touch – Wielki test

Jak zapewne pamiętacie, na początku lutego nawiązaliśmy współpracę z firmą CALMEAN, która dostarczyła nam do testów zegarek Child Watch Touch. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zegarek dedykowany dla dzieci. Posiada unikalne funkcje, które znacząco mogą podnieść bezpieczeństwo naszych dzieci. Jak sprawdza się w rzeczywistości? Zapraszamy was do zapoznania się z najobszerniejszym dostępnym testem tego urządzenia.

Calmean - Smartwatch dla dziecka

Zdjęcie pochodzi ze strony producenta www.calmean.com

Jak zawsze chcemy być uczciwi w swoich testach i osądach. Dlatego podjęliśmy decyzję, że w pierwszej kolejności zostaną sprawdzone zapewnienia Child Watch pochodzące ze strony producenta. Pozostałe testy wykonywaliśmy, biorąc pod uwagę naszą aktywność turystyczną. Z tego względu Child Watch został przetestowany w warunkach:

 • miejskich,
 • turystycznych,
 • bushcraftowych

Przedmiot naszych testów – Calmean Child Watch Touch

Przyjrzyjmy się naszemu testowanemu obiektowi. Mamy tu do czynienia z zegarkiem Calmean Child Watch Touch wykonanym z tworzywa sztucznego z elementami silikonu. Pasek zegarka został wykonany z elastycznego tworzywa, które ułatwia nam zapinanie paska poprzez napinanie. Giętkość paska jest bardzo fajnym pomysłem. Dzięki temu młodsze dzieci są w stanie same zapiąć zegarek na rękę. Dodatkowo w przypadku zbyt mocnego zapięcia nie uciska on tak mocno drobnej ręki malucha. Zegarkowi nie jest starszy deszcz czy przypadkowe zachlapanie. Konstrukcja zegarka jest bryzgoszczelna co ważne skuteczną bo przetestowaną przez nas podczas ulewy w górach.

Smartwatch dla dziecka

Zdjęcie pochodzi ze strony producenta www.calmean.com

Sam zegarek Calmean nie jest mały. Na ręce dziecka zdecydowanie się wyróżnia i przykuwa wzrok swoim kolorem.

Moduł GSM 900/1800 MHz
Lokalizator GPS + LBS + Wi-Fi
Procesor MTK2503
Karta SIM TAK
Dokładność GPS ~ 5 – 10 metrów
Wyświetlacz dotykowy
Zasilanie wbudowany akumulator 400 mAh
Czas ładowania około 1 godziny
Czas czuwania do 100 godzin
Wymiary tarczy 41 × 33 × 17 mm
Waga 37 g
Kolor pomarańczowy, niebieski, różowy, czarny

Test – obietnice producenta

Child Watch gotowy do działania w  5 minut

Aktywacja urządzenia nie przysparza żadnych problemów. W dostarczonym Child Watch’u znajduje się zainstalowana karta SIM z przypisanym numerem telefonu.

Child Watch test

Karta SIM

Wystarczy zalogować się przez stronę producenta do panelu kontrolnego i dodać urządzenie do swojej listy poprzez wprowadzenie unikalnego numeru seryjnego urządzania znajdującego się na opakowaniu

Dodanie urządzenia do panelu kontrolnego

Dodanie urządzenia do panelu kontrolnego

Istnieje możliwość wykorzystania swojej karty SIM. W naszej ocenie nie jest to do końca optymalne rozwiązanie, gdyż i tak nie zwalnia nas to z dokonywania opłat za korzystanie ze statystyk CALMEAN. W ich ramach otrzymujemy 30 minut na rozmowy wychodzące. Co ważne, pierwszy miesiąc korzystania z pakietu danych i rozmów jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje od 9,90 zł i zawiera:

 • 30 minut na rozmowy,
 • pakiet 30 SMS-ów wychodzących z informacją o tym, co dzieje się z dzieckiem,
 • pakiet danych niezbędny do lokalizacji dziecka,
 • dostęp do Panelu Kontrolnego na stronie internetowej www.calmean.com i aplikacji na telefonie z systemem Android,
 • możliwość dokupienia większej liczby minut na połączenia wychodzące.

Pamiętać należy również, że korzystanie z zegarka Calmean nie wymaga podpisywania umów okresowych. W każdej chwili możemy zrezygnować z korzystania z systemu i zacząć go używać ponownie w dowolnym momencie, np. w okresie wakacyjnym.

Smartwatch dla dziecka test i opinie

Smartwatch dla dziecka

Zarządzać licencjami dla naszych urządzeń możemy zarówno panel kontrolny Calmean jak i aplikację na telefon komórkowy.

Smartwatch dla dziecka panel

Dostępne profile

Pamiętać należy, że mamy też możliwość dokupienia samych minut w przypadku wyczerpania ich prze nasze dziecko.

Smartwatch dla dziecka

Dokupienie minut

Po dodaniu urządzenia przechodzimy do konfiguracji numerów telefonów. Ważne jest to, że na urządzenie mogą dzwonić tylko numery wcześniej zdefiniowane i vice versa – dziecko może połączyć się tylko z numerami dodanymi do książki adresowej. Jedna sprawa nam się tym procesie nie podoba. Nie można zmienić etykiety dla pola SOS na dowolną pasującą nam nazwę.

Smartwatch dla dziecka

Dodanie kontaktów do książki adresowej

Test – obietnice producenta – Lokalizacja dziecka z zegarkiem Calmean Child Watch

Lokalizator GPS w urządzeniu wspomagany jest przez nadajniki operatorów komórkowych i sieć Wi-Fi. Pozycje dziecka możemy weryfikować po zalogowaniu się do Panelu Kontrolnego lub zainstalowaniu aplikacji na telefonie z systemem Android. Lokalizator sprawdza miejsce pobytu dziecka co 2 minuty. Jeśli dziecko przebywa w określonym miejscu przez dłuższy czas, zegarek przechodzi w stan uśpienia, aby zaoszczędzić baterie. Zgodnie z danymi producenta dokładność GPS waha się między 5-10 m. Dokładność zmienia się w zależności od tego, czy urządzenie jest w zasięgu GPS, czy nadajników operatorów komórkowych.

Test w warunkach miejskich

Testowaliśmy użyteczność lokalizacji dziecka w warunkach z punktu widzenia rodzica najistotniejszych. Zegarek wspierał nas zarówno podczas drogi do szkoły, jak i podczas szkolnych wycieczek. Oczywiście korzystaliśmy z niego również podczas czasu wolnego spędzanego przez dziecko na osiedlu.

Mimo że mieszkamy w dużym mieście, gdzie nie powinno być problemu z zasięgiem czy odczytem GPS, to nasz zegarek miewał problemy z ustaleniem, czy dzieci są w szkole, czy poza nią. Różnice w podaniu lokalizacji były raz większe, raz mniejsze. Uczciwie trzeba przyznać, że po zweryfikowaniu zapisów i GPS można stwierdzić, że przyczyna tkwiła w budynku szkoły. Zegarek logował się wtedy do pobliskich anten operatorów komórkowych. Podczas pobytu w innej szkole z okazji zimy w mieście lokalizacja była zdecydowanie dokładniejsza i czytelniejsza. Rozbieżności nie zawsze mieściły się w tych podanych przez producenta co obrazuje poniższy rzut ekranu. Dziecko przebywało w punkcie oznaczonym jako 2.

Smartwatch dla dziecka

Odczyt z anten operatorów. Dziecko przebywało w punkcie 2

Mimo że mamy lokalizację na mapach Google, nie mamy możliwości wyznaczenia trasy. Inaczej mówiąc, nie ma tu opcji prowadzenia cię dziecka. Lokalizacja pokaże nam, że dziecko jest np. w centrum handlowym, ale nie poprowadzi nas do niego. Zapis pozycji co dwie minuty również nie pokaże nam drogi jako ślad. Mamy tu wykres prowadzący nas od punktu odczytu do kolejnego punktu odczytu lokalizacji naszego dziecka.

Smartwatch dla dziecka

Odczyt pozycji GPS

Oznacza to, że w przypadku zgubienia się dziecka w sklepie odnalezienie go za pomocą GPS z zegarka nie będzie takie proste.

 Test w warunkach turystycznych

Ze względu na naszą pasję zegarki testowane były w górach. Tu, jak wiemy, z zasięgiem sieci jest różnie. W tych warunkach polegać możemy praktycznie tylko na GPS-ie. Jak pokazują nasze testy, w tej sytuacji lokalizator radzi sobie średnio. Poniższy rzut obrazuje naszą drogę na Babią Górę. Jak widzimy, mamy zaznaczone na mapie schronisko. Podczas naszej wycieczki byliśmy w nim dwa razy na posiłkach. Mimo tak długich pobytów GPS naszego zegarka nie odnotował tego faktu.

Child Watch

Odczyt GPS podczas wejścia na Babią Górę

Jeśli chcemy wykorzystać zapisywanie naszego śladu do prezentacji uroków naszej wycieczki znajomym, może okazać się, że trasa będzie odwzorowana nie do końca tak, jak powinna. Tu zdecydowanie lepiej wypada zapis GPS w telefonie komórkowym.

Test w warunkach bushcraftowych

Tu ponowiły się wszystkie symptomy, jakie opisaliśmy podczas testów w warunkach miejskich oraz turystycznych. To, co nas zaskoczyło, to czas pracy na baterii. Jeśli jest chłodno i jesteśmy z dala od cywilizacji, bateria w naszym zegarku wyczerpuje się bardzo szybko. Można powiedzieć, że telefon kończy swoją pracę w godzinach popołudniowych. W przypadku tego urządzenia nie możemy traktować go jako backup dla komórki. Sytuację ratować może wyłączenie GPS w urządzeniu. Obecnie niestety nie mamy takiej funkcji w zegarku.

Test – obietnice producenta – Strefy bezpieczeństwa

W Panelu Kontrolnym i aplikacji na telefonie komórkowym mamy możliwość ustawiania strefy bezpieczeństwa. Taka strefa to nic innego jak określenie w panelu kontrolnym na mapie za pomocą koła obszaru bezpiecznego/podlegającego kontroli, np. szkoła, plac zabaw, osiedle. W ramach tej funkcjonalności możesz ustalić dni tygodnia i ramy czasowe, w których dana strefa ma obowiązywać. W przypadku złamania przez dziecko zasad dla danej strefy otrzymamy stosowne powiadomienie.

Smartwatch dla dziecka

Tworzenie strefy bezpieczeństwa

Dostępne rodzaje alarmów:

 • Wejście do strefy.
 • Wyjście ze strefy.
 • Brak wejścia do strefy.

Test w warunkach miejskich

Dla mnie osobiście super sprawa. Ustawiam strefy w Panelu Kontrolnym zgodnie z planem zajęć dziecka. Teraz, siedząc w pracy, wiem, czy dziecko zdążyło do szkoły, czy wróciło do domu po lekcjach itp. Możliwości są ogromne. Dodatkowo ustaliłem strefy na naszym osiedlu, więc teraz wiem, czy dziecko bawi się na terenie osiedla.

 

Smartwatch dla dziecka

Utworzona strefa

Jedyne co trzeba mieć na uwadze, to nasz GPS. Jak pisałem wcześniej, z dokładnością może być różnie ze względu na konstrukcje budynków. Dlatego lepiej jest ustawić strefę szerzej, niż wynika to z mapy.

Test w warunkach turystycznych

Może się wydawać, że funkcjonalność w tych warunkach nie będzie nam potrzebna. Nic bardziej mylnego. U nas zawsze ustawiam strefę bezpieczeństwa w obrębie schroniska. Oczywiście w tym miejscu musi być sygnał GPS lub sieci komórkowej. Dla mnie to dodatkowy bonus, gdy dzieciaki bawią się z nowo poznanymi dziećmi, a ja spokojnie mogę zjeść kolację, nie martwiąc się o nich.

Test – obietnice producenta – Dodatkowe powiadomienia i przycisk SOS

Zegarek posiada jeden fizyczny przycisk – SOS. Po wciśnięciu i przytrzymaniu go zegarek wybierze numer do opiekuna zdefiniowanego w pozycji SOS. W przypadku sytuacji stresowej dziecko nie musi przechodzić przez książkę adresową, tylko jednym przyciskiem łączy się z opiekunem. Dodatkowo otrzymamy SMS oraz wiadomość e-mail. Zarządzanie notyfikacjami odbywa poprzez stronę panel kontrolny

Smartwatch dla dziecka

Zarządzanie notyfikacjami

Cała funkcjonalność ma jeden minus jak dla mnie. Nie ma możliwości połączenia cichego do opiekuna. Chodzi mi tu o przypadek, gdy jakaś szemrana osoba jest przy dziecku. Podczas połączenia zegarek wydaje dźwięki jak klasyczna komórka, a ze względu na fakt, że każde połączenie jest realizowane w trybie głośnomówiącym, słychać numer oczekiwania na połączenie. Niby nic, ale może okazać się pomocne w trudnych sytuacjach.

Dodatkowe powiadomienia otrzymujemy również, gdy Child Watch ma niski stan baterii. Jest to bardzo ważne, gdyż zegarek nie posiada fizycznego klawisza wyłączenia. To oczywiście chroni nas przed przypadkowym wyłączeniem zegarka przez dziecko.

Warto jeszcze wspomnieć o ważnym powiadomieniu. Dostajemy notyfikację, gdy zegarek zostanie zdjęty z ręki dziecka. W tym przypadku urządzenie odnotowuje pozycję dziecka i zaznacza ją na mapie. Podobnie jak w przypadku użycia klawisza SOS. Do tej funkcji można mieć jedno zastrzeżenie. Zegarek może zdjąć każdy. Nie ma zabezpieczenia przed niepowołanym zdjęciem. Często kończy się to stanem przedzawałowym, jak zapomnimy, że dziecko ma lekcję WF-u w szkole czy basen.

Test – obietnice producenta – Zegarek i budzik

W Child Watch czas i data ustawia się automatycznie na podstawie danych z sieci komórkowej. Nie trzeba się dzięki temu bawić się w ręczne ustawienia.

Budzik – tu znów możemy wykazać się kreatywnością. Zdalnie można ustawić poprzez Panel Kontrolny trzy budziki, które przypomną dziecku o ważnych zadaniach.

Smartwatch dla dziecka

Konfiguracja budzika

My wykorzystujemy je do powiadomienia dziecka, że pora wracać z podwórka do domu. Jeśli mamy starsze dziecko, budzik można wykorzystać jako przypomnienie o kolejnej dawce leku. U nas sprawdził się najbardziej jako przypomnienie, że czas wyjść od kolegi i wrócić do domu.

Test – obietnice producenta – Telefon komórkowy w Child Watch

Tu nie ma rewolucji. Jakość połączenia zależna jest od zasięgu operatora. Trzeba też przyznać, że jakość dźwięku wydobywającego się z głośników jest średnia. Z drugiej strony to nie urządzenie do prowadzenie pogaduszek, więc do wezwania pomocy lub wymiany kilku zdań typu – gdzie jesteś, o której będziesz, jest w zupełności wystarczająca.

Nadmienić trzeba, że Child Watch ma też funkcję podsłuchu. W warunkach szkolnych funkcja praktycznie się nie sprawdziła. Nigdy nie udało się nam usłyszeć, co pani mówi na lekcji, nie mówiąc już o przerwach między lekcjami. Funkcja jest, ale traktujmy ją z przymrużeniem oka.

O czym jeszcze trzeba pamiętać

Bateria i ładowanie

Tu należy jeszcze wspomnieć o ładowaniu Child Watcha. Mamy w zestawie kabelek do ładowania, ale nie mamy samej ładowarki. Kabelek posiada złącza micro USB jak typowy telefon komórkowy z jednym wyjątkiem – wtyczka do telefonu jest dłuższa niż w standardowym kablu.

CALMEAN Child Watch Touch

Wymusza to oczywiście potrzeba ochrony elektroniki – zegarek jest bryzgoszczelny. Brak kabla oznacza brak możliwości naładowania zegarka zestawem do telefonu komórkowego.

Sam czas pracy na baterii jest typowy dla tego typu urządzenia. Ze względu na brak możliwości wyłączenia zegarka na noc bateria w warunkach miejskich wystarczy nam na dwa pełne dni. W warunkach turystycznych wystarczy nam z pewnością na jeden dzień pracy.

Wyświetlacz

Można powiedzieć tylko tyle – tak, jest. Mamy kolorowy, dotykowy wyświetlacz w zegarku. Niestety nie jest on chroniony żadną powłoką i rysuje się przy każdej okazji.

Wyświetlacz w zegarku

Sam dotyk działa sprawnie i dziecko nie będzie miało problemów z obsługą ekranu i wyborem funkcji. Nadmienić trzeba, że całe menu jest w języku angielskim.

Czas na podsumowanie i opinię

Zegarek Calmean Child Watch z pewnością wyznacza kierunek, w jakim powinny się rozwijać takie urządzenia. Pominę tu poruszaną nieraz w sieci kwestię, czy to nie za daleko idąca inwigilacja dzieci. To jest odrębny temat.

Child Watch Touch

Child Watch Touch

Mając na uwadze opisane przez nas wady i zalety urządzenia, można świadomie dokonać wyboru. W naszej ocenie Child Watch z pewnością przyda się, gdy dziecko rozpoczyna samodzielnie chodzić do szkoły, podczas wycieczek wszelkiego rodzaju czy podczas urlopu nad polskim morzem, gdzie można zabłądzić w tłumie.

Samego rozwiązania nie można traktować jako 100% ochrony dziecka. Brak zabezpieczenia przed zdjęciem zegarka przez niepowołaną osobę czy brak funkcji – prowadź do celu oraz różne zachowanie GPS w centrach handlowych  powodują, że urządzenie może być tylko uzupełnieniem czujnego oka rodzica.

Smart Watch

CALMEAN Child Watch Touch

Czy Child Watch zagości u nas na stałe? W naszej ocenie, to pomocne urządzenie i z pewnością będzie nas wspierać podczas szkolnych wycieczek czy zabawy dzieci na osiedlu. Jego zalety docenimy bardziej, gdy dzieci samodzielnie będą pokonywać drogę do szkoły.


Share the joy
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 komentarzy do “CALMEAN Child Watch Touch – Wielki Test

 • paulina

  ten zegarek tototalne dno szkoda na niego pieniedzy aplikacje nie dzialaja i ogolnie pokazuje zla lokalizacje sensor ktory wykrywa reke dziecka niestety nie dziala zamiast kosztu 9 90 wyszlo 13 90 Nie kupujcie

 • Mama

  Kupiliśmy ostatnio taki zegarek naszej córce, jest zachwycona! Dla mnie i męża to również super sprawa, dziecko jest bezpieczne a my mamy możliwość, dzięki aplikacji, zarządzania urządzeniem. Ustawiamy strefy w których powinno być dziecko w konkretne dni i o konkretnych godzinach, na zegarek może dodzwonić się tylko numer z książki kontaktowej itd. Zegarek przyjechał do nas już gotowy do noszenia, wsytarczyło się zarejstrować i tyle. bardzo polecamy!

 • Rodzic

  Ja się zawiodłem. Chodzi tylko o opłatę, to zwykły abonament. Jeśli ktoś chce płacić 10 zł co miesiąc to tak. Ale ale żeby korzystać z zegarka tylko jako telefon to niestety trzeba płacić inaczej zegarek nie działa. Szkoda że to taka pułapka.

 • wiki

  Nie polecam, po jednym dniu zepsuł się głośnik w zegarku, a następnie jak zegarek lekko spadł szybka cała się pobiła i zegarek do wyrzucenia (wymiana szybki z przesyłka ponad 100 zł, więc jakiś żart jak zegarek kosztował 169 zł. Jesteśmy niezadowoleni bo jak widać zegarki za 20 zł dłużej działają i są bardziej wytrzymałe, tym bardziej, że jest to zegarek dla dzieci więc powinien być bardziej odporny.

 • Miałem to kupić, ale zrezygnowałem

  Ten Child Watch zbiera bardzo negatywne opinie, proponuję Autorowi tekstu dokładniejsze przetestowanie (łącznie z crash testami, jeśli ma tyle odwagi, hehe), a nie tylko inkasowanie kasy za napisanie kryptoreklamy.

  • konrad.was Autor wpisu

   W naszym przypadku wady jakie zaobserwowano podczas testów zostały opisane. Testów crash nie robiliśmy. Sprzęt ten nie posiada w swojej specyfikacji klasyfikacji tego rodzaju. Za maślankę tego tekstu nie wzięliśmy ani złotówki. Wiem wiem ciężko uwierzyć. Ale tekstów sponsorowanych nie piszemy

 • Basia

  Witam, ja natomiast uwazam za duza wadę urządzenia brak możliwości ustawienia głośności dzwonka. Kiedy chce napisac córce smsa to telefon wydaje sygnał, jak to moja corka określiła: żenujący i nie mozna ściszyć tego dźwięku.
  Chyba ze przeoczyłam mozliwosc ustawienia?? Szukałam tego w aplikacji i w samym zegarku..
  Uwazam, ze zegarek jest ok ale napewno nie za taka cene…

  • Piotr

   Totalnie się zawiodłem, bateria wytrzymuje kilka godzin. Im dziecko bardziej w ruchu tym krócej trzyma.
   Ta wada całkowicie dyskwalifikuje to urządzenie.
   Może ktoś zna coś bardziej niezawodne?

 • Adrian

  Zegarek kupiłem dziecku na urodziny w kwietniu 2018 roku. Od pierwszego dnia bateria bardzo krótko trzymała, rozładowywała się po 10 godzinach.

  Zegarek był używany sporadycznie do września, kiedy córka poszła do szkoły podstawowej córeczka ponownie zaczęła używać zegarka. Niestety bateria rozładowuje się po 6 godzinach.

  Po pół roku użytkowania bateria rozładowuje się na 6 godzinach.

  Przesłałem informację do producenta z informacją o problemie, dostałem odpowiedź, że na baterię jest 6 miesięczna gwarancja.

  Po 7 miesiącach sporadycznego użytkowania trzeba wymienić baterię koszt 49 zł + 15 zł przesyłki.

  Jestem bardzo zawiedziony zakupem tego sprzętu.

 • mateusz

  Piszę jako rodzic dziecka używającego tego zegarka: jestem w trakcie okresu testowego i nie wiem czy go zostawić czy odesłać
  1. GPS w mieście działa w sposób nieokreślony: raz pokazuje super dokładną pozycję, aby później przesunąć ją o 2 km. Szczególny zły wpływ na GPS ma budynek szkoły: zgubienie sygnału powoduje, ze zegarek jest lokalizowany chyba losowo.
  2. Strefy: zdarza się alarm wyjścia ze strefy przy czym podawana jest dokładna lokalizacja (ulica + numer) kilka kilometrów od strefy. Dotychczas alarmy te były fałszywe, no ale niepokoją.
  3. Głośnik i mikrofon: średniej jakości; w głośnym otoczeniu w zasadzie bezużyteczne; mi tez nie udało się niczego podsłuchać
  4. Bateria: ładowana codziennie nie dłużej; domyślam się, ze brak zasięgu w budynku szkoły powoduje nadmierną eksploatację baterii, no ale to nie usprawiedliwia sytuacji; jest mnóstwo opinii że po pół roku pada i obawiam się że to prawda; od zakupu do rejestracji minęły trzy dni, wiec zegarek nie pracował, a bateria nie wytrzymała tyle to gdzie te 100 godzin czuwania?
  Plusem jest natomiast abonament (tak abonament), bo za 10 zł/msc oferta minut jest bardzo dobra. alternatywne oferty sim typu abonament lub sim oscylują w okolicy 25 zł, więc jak łatwo policzyć oferta sprzęt + roczne użytkowanie w Calmean jest tańsze niż zakup tańszego zegarka na allegro + dowolny sim.
  5. In minus również niezrozumiałe ograniczenia systemowe typu: opis kontaktu max 14 znaków; wiadomość czat max 25 znaków. zabrakło na pamięć?

  Reasumując: sprzęt nie do końca spełnia moje oczekiwania i na pewno nie daje gwarancji na jaką liczyłem (że np. dziecko będzie mogł samodzielnie wracać do domu), z drugiej strony nie ma alternatywy (nie licząc smartfona) więc doprawdy nie wiem co zrobię.

  PS
  Sam test bardzo rzetelny (nie jak większość opisów typu recenzja), ale może dopiszecie jakieś uzupełnienie tego testu po tym czasie? jak funkcjonuje na co dzień, co z baterią, itd.

  • Klient Clmn

   Sprzet posiada wady jak wiele innych zegarkow tej klasy ale gwozdziem do trumny jest oplata za uzywanie aplikacji… zegarek bezuzyteczny jesli nie zaplacisz „abonamentu za licencje programu” bez ktorego nawet nie wprowadzisz nr do zegarka by z niego zadzwonic… pisalem maile do roznych firm sprzedajacych podobne towary i zadna nie pobiera za to abonamentu… po prostu zenada.. kupujesz sprzet i musisz dalej placic za to zeby mozna bylo go uzywac

 • Grzegorz

  Po 24 godzinach użytkowania przestał wskazywać lokalizację można tylko dzwonić na zegarek , dziecko niestety nie może wykonywać połączeń, przestał być widoczny na smartphone. Zmiana lokalizacji (przemieszcanie sie 30 km) nic nie daje, RESTART również