Butelka z filtrem Water-To-Go


Share the joy
  • 14
  •  
  •  

Butelka z filtrem Water-To-Go na Głównym Szlaku Świętokrzyskim

Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, że nawodnienie na szlaku jest bardzo istotne. Nie zawsze mamy możliwość nieść na plecach kilka butelek wody czy zakupić w schronisku kolejną butelkę wody. Takie właśnie ograniczenia mieliśmy, przechodząc Główny Szlak Świętokrzyski. Na szczęście naszym partnerem w tej podróży była firma Water-To-Go Polska, która wyposażyła nas w rewelacyjne butelki z filtrem.

Butelka z filtrem Water-To-Go

Butelka z filtrem

Czy wiesz, że ludzki organizm składa się z ok. 70% wody? Tracimy ją podczas codziennych czynności i dlatego powinniśmy uzupełniać jej poziom, pijąc od 2 do 3 litrów dziennie. Jak zrobić to na szlaku, na którym próżno szukać schroniska czy sklepów. Wystarczy zaopatrzyć się w butelkę z filtrem, który pozwoli pozyskać wodę z każdego strumienia czy cieku wodnego. Nie, nie mówimy tu o butelce z filtrem węglowym, tylko o prawdziwym mercedesie w swojej klasie.

Osobista butelka z filtrem

Osobista butelka z filtrem, który usuwa aż 99% bakterii i zanieczyszczeń z wody, którą do niej wlewasz. Dzięki systemowi filtrującemu, butelkę możesz uzupełnić „kranówką”, wodą pochodzącą z deszczu, śniegu czy gradu lub zbiorników wodnych jak jezioro, rzeka, a nawet kałuża (nie nadają się do filtrowania wody słonej). Filtr Water-to-Go wykorzystuje nanotechnologię i cząsteczki tlenku glinu i został opracowany na polecenie NASA.

Butelka z filtrem Water-To-Go

Butelka z filtrem

Jego skuteczność została potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami. Cała lista certyfikatów i wyników badań dostępna jest na stronie Water-to-Go. Wyniki jednoznacznie potwierdzają, że skuteczność systemu filtrującego wynosi – 99,9, oraz że zastosowane rozwiązanie wystarczy na pokrycie wszystkich zagrożeń czyhających w polskich rzekach czy strumieniach.

Butelka z filtrem Water-To-Go

Butelka z filtrem

Każdy filtr Water-to-Go wystarcza na oczyszczenie 200 litrów wody, czyli na ok. 3 miesiące w butelce WTG 75 CL, i 2 miesiące, czyli około 130 litrów wody w butelce GO! 50 CL. To spokojnie wystarczy na całe wakacje.

Filtr Water-To-Go vs. filtr węglowy

Nie jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, więc musimy opierać się na tym, co udało się nam dowiedzieć w tej materii. Tradycyjne filtry węglowe, które tracą 70% szczelności na swojej powierzchni (co spowodowane jest zbyt dużym rozmiarem porów – produkowane są techniką splotową), uniemożliwiają zatrzymanie pierwotniaków, bakterii i wirusów. Faktem jest, że są w stanie oczyścić wodę z chloru i niektórych metali ciężkich, a także poprawiają smak spożywanej wody. Jednak w przeciwieństwie do filtrów Water-to-Go nie filtrują należycie poważnych zanieczyszczeń, które mogą się w niej znajdować.

Butelka z filtrem Water-To-Go

Butelka z filtrem

Filtr Water-To-Go vs. środowisko

Każdy turysta, który kocha przyrodę, dba o nią podczas swoich wędrówek. My zawsze to, co wniesiemy, to znosimy. Butelki plastikowe to prawdziwa zmora. Czy wiecie, że rozkład plastiku trwa ponad 500 lat! Myślę, że wymiana butelki plastikowej na butelkę marki Water-to-Go jest dobrym wyborem. Wodę nabierzemy w każdym schronisku, więc po co przepłacać, a do tego produkować zbędne śmieci! Od teraz Water-to-Go jest w naszym plecaku za każdym razem, gdy chcemy ruszyć się z kanapy.


Share the joy
  • 14
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *