Alfabet polski – Wydawnictwo Muchomor


Share the joy
  • 7
  •  
  •  

Alfabet polski , czyli Polska w pigułce

Wyjazdy w góry wniosły w naszą codzienność książki. Już nie tylko podczas długiej, czasem nawet kilkugodzinnej, podróży nasze dzieci i my czytamy, ale także w trakcie wspólnych wieczorów. Niech to będzie jeden akapit, kilka zdań albo jeden rozdział. Czytanie dla zajęcia czasu w drodze lub deszczowe dni staje się powoli codziennością.

Alfabet polski – nasza recenzja książki dla dzieci

Jak zapewne wiecie, powstał u nas nowy dział – recenzje książek dla dzieci. Często nas pytaliście, co nasze dzieciaki czytają podczas drogi i tak naprawdę to Wy przyczyniliście się do powstania tego działu. Postanowiliśmy poprosić o pomoc wydawnictwa mające w ofercie pozycje dla dzieci. Chcieliśmy w naszych recenzjach książek dla dzieci pokazać pozycje, jakie aktualnie czytają nasze dzieci, ale również być na bieżąco z pozycjami pojawiającymi się na rynku wydawniczym. Tu z pomocą przyszło nam Wydawnictwo Muchomor. Dzięki „Muchomorkowi” nasze dzieci stanęły przed trudnym wyborem. Zacząć czytanie od „Alfabet polski” autorstwa Anny Skowrońskiej czy „Powstaniec Halicz” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel?

Wydawnictwo Muchomor

Alicja wybrała książkę o powstańcu, a Kamilek obstawił Alfabet polski. Ustaliliśmy, że zrobimy wyliczankę, aby wszystkich pogodzić. I tak rozpoczęliśmy wspólnie oglądanie ilustracji zawartych w Alfabet polski. Na początku zaczęliśmy kartkować książkę, co pozwoliło nam zorientować się, o czym będzie ta pozycja. „A” jak Andrzejki – czytała Ala – i już temat do dyskusji.

Recenzja książki dla dzieci Alfabet polski

Bogata polska tradycja andrzejkowa z książki została uzupełniona opowiadaniami i osobistymi doświadczeniami Alicji i Kamila. „B” jak Baczyńska – polska kreatorka mody i projektantka znana w światowych trendach. Każdy przeczytał jeden tekst.

Alfabet polski

Czytamy…

W Alfabet polski każda kartka niesie za sobą osobne opowiadanie. Już jak sam tytuł mówi za siebie – zgodnie z literami alfabetu zapisane są najbardziej propolskie hasła. Oprócz wartości historycznej, książka nawiązuje do polskości we współczesnych znakach naszych czasów. Wspomniana wyżej Baczyńska, krasnale wrocławskie itd.

Alfabet polski Wydawnictwo Muchomor

Czytanie rozwija

Kamilka tak zainteresowała historia o lotnikach i enigmie, że poprosił o wypożyczenie z biblioteki książki o naszych bohaterach. Kiedy czytaliśmy o czarnym złocie, dzieci od razu skojarzyły naszą wizytę w kopalni złota w Złotym Stoku i czarnym mydle, które otrzymaliśmy do testów od Sadza Soap. Giewont był inspiracją do zaplanowania kolejnego wyjazdu w góry. Czekolada była dla Alicji wspomnieniem szkolnej wycieczki do fabryki Wedla. Lany poniedziałek podsunął pomysły na zorganizowanie rodzinnego świętowania zgodnie z tradycją.

Recenzja Książki Alfabet polski

Książka zawiera nie tylko hasła związane z ważnymi historycznymi wydarzeniami czy postaciami. Zawiera też pojęcia, z którymi nasze dzieci nie raz się stykały, choćby podczas obchodów związanych z Powstaniem Warszawskim : „M” minuta Ciszy  czy przebywając z nami na wakacjach – „I” jak Inscenizacja.

Książka dla dzieci Wydawnictwo Muchomor

Krótkie teksty spodobały się dzieciom i nam. W wolnej chwili siadaliśmy i czytaliśmy kolejną kartkę z „Alfabetu polski”, a świadomość, że przeczytamy rozdział w 5 minut, pozwalała sięgnąć po książkę nawet w oczekiwaniu na kolację. Dla nas rodziców ważnym elementem jest wzbogacanie słownictwa naszych dzieci. Książka Alfabet polski Wydawnictwa Muchomor idealnie sprawdza się w tej roli. Uczy nowych pojęć oraz przybliża ważne kwestie związane z naszym krajem.

Niebawem idziemy na urodziny do koleżanki Alicji. Pomysł na prezent już mamy…


Share the joy
  • 7
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *