Bacówka na Krawcowym Wierchu

Krawcowy Wierch2016 007 900x500 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   pinit fg en rect gray 20 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Beskid Żywiecki kojarzy się z piękną, lecz humorzastą górą o dźwięcznej nazwie Babia Góra. Wznosi się ona nad tym rejonem, przyćmiewając piękny rodzinny szlak, prowadzący do Bacówki na Krawcowym Wierchu.

Czas ruszyć na rodzinny szlak w górach

Nasza przygoda z tym miejscem zaczęła się podczas naszego wakacyjnego pobytu w Beskidzie Żywieckim. Jak na wakacje przystało, wypad był rodzinny i z tego względu wybraliśmy rodzinny szlak w górach prowadzący z Glinki. Jest to mała miejscowość przyjazna turystom. Znajdziemy tu miejsce biwakowe oraz gospodarstwa turystyczne. Naszą drogę rozpoczynamy przy miejscowym kościele, skąd wychodzi szlak żółty, prowadzący bezpośrednio do Bacówki.

Bacówka Krawców Wierch - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Rodzinny szlak w górach – źródło: mapa-turystyczna.pl

Na szlaku jesteśmy praktycznie sami. Dosłownie raz na jakiś czas spotykamy innych turystów. Sprawnie omijając rozmokłe miejsca na szlaku, z każdą chwilą nabieramy stopniowo wysokości. Wilgotny las pachnie w tym dniu wyjątkowo mocno. Dodatkowych doznań zapachowych dostarcza prowadzona zrywka.

IMG 20160811 165452961 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Rodzinne wyprawy z dziećmi w góry

Przed nami Bacówka

Wychodzimy z lasu. Przed nami wyłania się Bacówka położona na rozległej polanie. W pierwszej kolejności ruszamy podziwiać widok, jaki rozpościera się na okoliczne góry. Pogoda jest dość kapryśna, więc staramy się wykorzystać każdą minutę okna pogodowego.

Krawcowy Wierch2016 007 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Bacówka Krawców Wierch

Pora na obiad. Standardowo dzieci dopominają się o pomidorówkę. Po posiłku czas na wbicie pieczątek do książeczek, aby mieć potwierdzenie odbycie wycieczki. Jak na bacówkę przystało, miejsce przepełnione jest ciepłem drewna. Turyści krzątają się między stołami z ciepłą zupą, spoglądając co chwila przez okna bacówki.

Posileni jedzeniem, wychodzimy na zewnątrz, aby ponownie nacieszyć oczy otaczającym nasz widokiem. Coraz więcej osób schodzi do bacówki z kierunku Trzech Kopców. To znak dla nas, że nie mając noclegu w bacówce, powinniśmy ruszyć na nasz rodzinny szlak prowadzący w drogę powrotną do Glinki.

Piękno natury na sam koniec

Pogoda zaczyna się znów psuć. W drodze powrotnej łapie nas letni deszcz, który przynosi ze sobą podwójną tęczę. Podziwiamy wszyscy ten widok przez dłuższy czas. W takich momentach nikomu nie przeszkadza deszcz.

IMG 20160811 180208228 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Tęcza w Beskidach

Czas wrócić na kwaterę. Trzeba chwilę odpocząć, zaplanować kolejny dzień w Beskidach. W końcu rodzinne wyprawy z dziećmi w góry wymagają dokładnego planowania, aby każdy dzień był przyjemnością dla wszystkich.

IMG 20160811 175754847 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Brygada naszakgp.pl

 

Bacówka na Krawcowym Wierchu
Oceń artykuł


Share the joy
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   pinit fg en rect gray 20 - Bacówka na Krawcowym Wierchu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *